Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 26 kwietnia 2014 r. bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć z bliska wyjątkowe samochody, które przyjadą do Bydgoszczy z okazji VI Ogólnopolskiego Zlotu Fordów Mustangów Bydgoszcz 2014 – 50 lecie Forda Mustanga.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Samochody podziwiać będzie można 26 kwietnia (sobota): na płycie Starego Rynku, na ul. Długiej i Mostowej w godzinach 11.00-16.00 oraz na parkingu za Galerią Fordon-Rynek (w godz. 10.00-10.20). Z Fordonu ok. 100 Mustangów i 10 pojazdów zabytkowych przejedzie na Stary Rynek pod eskortą policji, Inspekcji Transportu Drogowego i straży miejskiej.

To szczególne wydarzenie motoryzacyjne będzie atrakcją zarówno dla miłośników motoryzacji, jak i fotografii. Widok wąskiej ulicy Długiej, na której – na tle kamieniczek – zaparkuje około 40 Mustangów, zapewne przykuje uwagę fotografów. Wystawę około 20 pojazdów zabytkowych Sekcji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Bydgoskiego zaplanowano na moście Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Na płycie Starego Rynku ustawionych będzie około 12 Mustangów rocznikowo od najstarszego do najnowszego, aby pokazać zmiany, jakie dotknęły ten wyjątkowy model. Swoją wystawę około 10 fordów zorganizował również bydgoski dealer samochodowy Bieranowski Sp. z o.o. Natomiast pozostałe 40 Mustangów zaparkuje na płycie Starego Rynku.

Widowiskowy wyjazd 120 Fordów Mustangów z ul. Mostowej w ul. Focha zaplanowano od godz. 16.15 do 17.00. W tym czasie zamknięta będzie ul. Focha (od  ronda Jagiellonów do ul. Królowej Jadwigi). Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Bydgoszczy, aby oglądać to wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne. Kolumna pojazdów będzie z pewnością wyglądała imponująco, bo auta przemieszczać się będą po dwa obok siebie, co umożliwi wykonanie wyjątkowych zdjęć.

Organizatorem zlotu jest Mustang Klub Polska przy współpracy Automobilklubu Bydgoskiego i Urzędu Miasta Bydgoszczy, a także: dealera samochodowego Ford Bieranowski Sp. z o.o., Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Straży Miejskiej w Bydgoszczy, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy, Żeglugi Bydgoskiej Sp. z o.o., Auto-Hol Piotr Jodko, V8 TEAM, ASJ Automotive, MOTIP, Chemia „ÓSEMKA 8”, Fundacja FTL.

Planowane utrudnieniach w ruchu drogowym 26 kwietnia (sobota)
Od ok. godz. 10.30 do ok. godz. 11.10 wyjazd z placu od ul. Pelpińskiej (Galeria Fordon-Rynek) poprzez ulice: Skarżyńskiego, Brzechwy, Fordońska, Jagiellońska, rondo Jagiellonów, Bernardyńska,  Zbożowy Rynek. Aby zniwelować utrudnienia w ruchu, grupa 40 pojazdów jedzie do Wełnianego Rynku za pomnikiem prezydenta Leona Barciszewskiego, parkując pojazdy na ul. Długiej. Pozostałe pojazdy  wjeżdżają przez ul. Jana Kazimierza na Stary Rynek i ul. Mostową.

Od ok. godz. 16.15 do ok. godz. 17.00 uroczysty wyjazd Fordów z ul. Mostowej w ulicę Focha w kierunku mostu Solidarności, dwa pojazdy równocześnie obok siebie. Zamknięcie ul. Focha na odcinku od ronda Jagiellonów do ul. Królowej Jadwigi – ruchem kieruje policja (przejazd tramwajów bez przystanku na ul. Focha).

Zarówno w czasie wystawy, jak i w trakcie wyjazdu pojazdów w ul. Focha, prosimy mieszkańców jak i osoby uczestniczące o zachowanie szczególnej ostrożność i zastosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem i porządkowych.

http://www.bydgoszcz.pl