Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

okragly stol

Prezydent Pracodawców RP, dr Andrzej Malinowski i Przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, dr Jan Kulczyk będą wspólnie działać na rzecz rozwoju kontaktów biznesowych nad Brdą i w regionie.

 

Podczas briefingu prasowego w bydgoskim ratuszu Prezydent Pracodawców RP w towarzystwie Dominiki Kulczyk-Lubomirskiej reprezentującej Kulczyk Investments zapowiedział na maj br. Okrągły Stół Gospodarczy: „Inwestycje – od gospodarki lokalnej do gospodarki globalnej”.

W czasie zeszłorocznych obchodów 20-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców zadaliśmy sobie pytanie co możemy wspólnie zrobić dla Bydgoszczy i uznaliśmy, że możemy zaoferować nasze kontakty biznesowe. Tak powstała idea Okrągłego Stołu Gospodarczego, który ma służyć promocji biznesowej nie tylko Bydgoszczy, ale też całego regionu kujawsko-pomorskiego. Spodziewam się, że podczas Okrągłego Stołu zostaną nawiązane pierwsze kontakty biznesowe.

Przedsięwzięcie ma się odbywać co roku i stanowić przestrzeń do dyskusji i wymiany myśli między środowiskiem biznesu a administracją samorządową i centralną. Prezydent Malinowski podkreślił, że swoja obecność na konferencji zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, prowadzone są też rozmowy z inwestorami zagranicznymi. Prezydent Pracodawców RP zaapelował także do dziennikarzy, żeby byli partnerami przedsięwzięcia. Dominika Kulczyk-Lubomirska podkreśliła wagę społecznej odpowiedzialności biznesu: - Odpowiedzialny biznes jest wtedy kiedy się pamięta, że biznes rozwija się nie tylko w skali globalnej, ale także w miastach. To ma wpływ na siłę całej polskiej gospodarki. Zaznaczyła również, że zaangażowanie jej ojca w projekt jest swoistą spłatą długo wobec jego rodzinnego miasta, w którym dorastał i które kształtowało go przez pierwsze lata życia.

Na stronie www.kpzpip.pl umieszczony został formularz zgłoszenia projektu biznesowego. Zgłoszone projekty będą oceniane przez fachowców i przedstawione potencjalnym inwestorom.
Okrągły Stół Gospodarczy ma się odbyć w dniach 20-21 maja 2013 roku w Centrum Kongresowym Opera Nova w Bydgoszczy.

Źródło: bydgoszcz.pl