Radiowozy na Mikołaja - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Toruńska policja ma dwa nowe radiowozy. Kluczyki do pojazdów przekazał im 6 grudnia 2012 r. prezydent Torunia. Miasto wsparło połowę kosztu zakupu pojazdów.

Dwa samochody kosztowały 140 tys. zł, połowę tego, czyli 70 tys. zł wyłożyło miasto.  Przekazanie pojazdów odbyło się w siedzibie komendy przy ul. Grudziądzkiej 17. Nowe radiowozy marki kia ceed posłużą przede wszystkim do patrolowania ulic. Mają silniki o mocy 120 KM i pojemności  1600 dm3.

- Dziękuję toruńskim policjantom za dotychczasową dobrą służbę i proszę, by nadal rzetelnie, z ofiarnością i zaangażowaniem dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Torunia. Mam nadzieje, że dzięki tym pojazdom praca toruńskiej policji będzie jeszcze bardziej sprawna i skutecznapowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski wręczając policjantom kluczyki do aut.

To nie jedyne formy wsparcia policji przez gminę.  Co roku miasto przeznacza kilkaset tysięcy złotych na dodatkowe płatne patrole policyjne, paliwo i modernizację obiektów. W tym roku KMP dostała od miasta 405 tys. zł, w 2011 r. - 585 tys. zł,  w 2010 r. - 500 tys. zł , a w latach 2008-2009 łącznie 1,93 mln zł, w tym ponad 1,3 mln zł na budowę komisariatu na Podgórzu.

źródło: http://www.torun.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone