Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18-metrowa choinka na Starym Rynku nie jest jedynym akcentem świątecznego wystroju miasta. Trwa wieszanie bożonarodzeniowych dekoracji na bydgoskich ulicach.

Dekoracje na słupach oświetleniowych pojawiają się na następujących ulicach: Marszałka Focha, Wełniany Rynek, Jagiellońska, Gdańska – łącznie ponad 120 elementów iluminacji świątecznych. Tradycyjnie dekorowana też jest ulica Długa: między budynkami rozwieszane są 22 stalowe linki z zamontowanymi kurtynami świetlnymi, dodatkowo ulicę rozświetlą śnieżynki i gwiazdki (19 szt.). Cztery kurtyny świetlne ozdobią także Most Królowej Jadwigi.

W bożonarodzeniowy klimat wprowadzą nas także choinki: przy ul. ul. Toruńskiej (przy Powiatowym Urzędzie Pracy) i na rondzie Bernardyńskim. W świąteczny wystój przybrane zostaną też drzewa: na placach Wolności i Teatralnym, na skwerze na Błoniu oraz na r. Jagiellonów – łącznie zawieszonych zostanie 56 kompletów lampek oświetleniowych i ponad 70 łańcuchów i sznurów świetlnych.
Stojące już na ul. Mostowej anioły wkrótce rozdzielą się. Cztery pojadą na budowaną Trasę Uniwersytecką – ustawione zostaną nad ul. Jagiellońską.

Końca dobiega strojenie choinki na Starym Rynku. W niedzielę ok. godz. 16.00, na koniec mikołajkowej imprezy, choinka rozbłyśnie setkami światełek.

źródło: www.bydgoszcz.pl