Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Już w najbliższa sobotę 28 września 2013 r. odbędzie się XXII edycja Regat Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. Kibiców i sympatyków wioseł i kajaków zapraszamy na bydgoski Rybi Rynek, gdzie – tradycyjnie – zlokalizowana będzie meta regat.

Początek emocji już o godz. 11.30, kiedy to z Łęgnowa wystartuje wyścig ósemek juniorskich o nagrodę Totalizatora Sportowego - Memoriał Zbigniewa Urbanyiego. Osady startować będą co 2 minuty. Liczącą 8,6 km trasę do Rybiego Rynku powinny pokonać w ok. pół godziny.

Mieszkańcy – oprócz kibicowania – będą mogli sprawdzić swoich sił w konkursach na ergometrach wioślarskich (godz. 15.00-15.40). O godz. 17.05 natomiast odbędzie się konkurs na ergometrach wioślarskich dla VIP-ów. Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego zaplanowano na godz. 15.05.

Wyjątkowo w tym roku osady akademickie rywalizować będą w wyścigu pościgowym. Sart osad WSG i UKW nastąpi w odstępie 20-sekundowym. Pierwsza z przystani Lotto Bydgostii wystartuje osada Wyższej Szkoły Gospodarki. Meta na Rybim Rynku, gdzie osady spodziewane są około godz. 16.25. Drugi finałowy wyścig pościgowy ósemek akademickich (pierwsza startuje osada Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego) zaplanowano na godz. 16.50.

O godz. 17.05 wystartują w wyścigu ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy osady Uniwersytetu Oxford i Uniwersytetu Cambridge (w odstępie 20 sekund, po losowaniu). Na mecie spodziewane są ok. godz. 17.10. To już siódmy raz w historii bydgoskich regat zaprzyjaźnione uniwersytety ścigać się będą na Brdzie.

Na zakończenie, o godz. 18.10 przewidziano akcent muzyczny, występ zespołu „Może i my”. – Wszystkim startującym w regatach życzymy powodzenia. Liczymy też, że pogoda dopisze i na Rybi Rynek przyciągnie wielu sympatyków sportów wodnych. Zapraszamy też na inne organizowane w weekend wydarzenia, bo najbliższe dni upłyną nam w bardzo sportowej atmosferze  – podkreśla zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński.

Inicjatorem rozgrywania regat na Brdzie był Zbigniew Urbanyi, dziennikarz działu sportowego „Gazety Pomorskiej”, który latem 1992 r. wyszedł z inicjatywą zorganizowania wielkiej imprezy wioślarskiej – na wzór legendarnego wyścigu ósemek Oxford - Cambridge.

źródło: www.bydgoszcz.pl