Bydgoszcz otrzymała Kryształ Przetargów Publicznych - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miasto Bydgoszcz otrzymało nagrodę dla najlepszego zamawiającego w kategorii III obejmującej inwestycje z zakresu przebudowy lub budowy obiektów użyteczności publicznej lub rewitalizacji przestrzeni publicznej.

Kryształy Przetargów Publicznych to obecnie jedyna, prestiżowa i najważniejsza dla zamawiających nagroda w branży zamówień publicznych. Nagroda jest również przyznawana w kategorii najlepszego wykonawcy. Organizowana jest przez Miesięcznik „Przetargi Publiczne” i przyznawana przez Kapitułę Kryształów Przetargów Publicznych.

W skład Kapituły wchodzą doświadczeni i cenieni eksperci z dziedziny prawa zamówień publicznych. Ta nagroda od 5 lat jest  wyrazem uznania i docenienia trudnej pracy specjalistów ds. zamówień publicznych i honoruje najlepsze realizacje w zakresie zamówień publicznych. Kapituła przyznaje nagrody dla tych zamawiających i tych wykonawców, którzy stosują w swojej pracy przejrzyste zasady, racjonalnie wydatkują środki publiczne i uczciwie pozyskują kontrakty

Tegoroczne rozdanie nagród odbyło się podczas otwarcia VIII Forum Przetargów Publicznych 14 października 2013r. w Jachrance k. Warszawy.

V już edycja Kryształów Przetargów Publicznych 2013 była przyznawana w 5 kategoriach:

1)    Kategoria    I:  Zadania na rzecz ochrony środowiska lub gospodarki wodnej,

2)    Kategoria II: Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej,

3)    Kategoria III:  Inwestycje z zakresu przebudowy lub budowy obiektów użyteczności publicznej lub rewitalizacji przestrzeni publicznej,

4)    Kategoria  IV:   Przedsięwzięcia wspierające sport, kulturę lub edukację,

5)    Kategoria  V:  Realizacja zadań związanych z e-administracją lub przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu.

Miasto Bydgoszcz otrzymało nagrodę w kategorii III, za zrealizowanie zadania pn. „Wykonanie rewitalizacji zdegradowanych terenów sportowych na terenie Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy, polegającej na budowie: przystani jachtowej z bazą noclegową, niezbędnej infrastruktury oraz zjazdów z ul. Tamka.”

Ubieganie się o nagrodę odbywa się w dwóch etapach:

-  I etap  -   zgłoszenie zadania do nagrody,

- II etap -  wypełnienie Ankiety (Formularza) z podaniem niezbędnych informacji dot. przeprowadzonego postępowania przetargowego w przedmiocie zgłoszonego zadania, w szczególności dotyczących:

1)     opisu przedmiotu zamówienia publicznego,

2)     trybu udzielenia zamówienia publicznego,

3)     nazwy wykonawcy zamówienia, (Wykonawca: Konsorcjum firm: PW „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o.; PBH HYDRO-EKO Sp. z o.o.; Firma GOTOWSKI Sp. z o.o.; PBU BUDOPOL S.A. wybrany w trybie przetargu ograniczonego)

4)     źródła finansowania zamówienia,

5)     wartości zrealizowanego zamówienia (wartość przedmiotowego zamówienia: 19.427.850,00 zł brutto),

6)     czasu realizacji (czas realizacji zamówienia: od 08.03.2011r. do 31.08.2012r.),

7)     wpływu zadania na otoczenie publiczne,

8)     czy wykonawcy występowali o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej siwz),

9)     czy zamawiający udzielając odpowiedzi na zapytania wykonawców zmuszony był wprowadzić zmiany do siwz, powodujące zmianę treści ogłoszenia,

10)  czy były wprowadzane zmiany do umowy w trakcie jej realizacji.

- Przyznanie tej prestiżowej nagrody dla Miasta Bydgoszczy jako najlepszego zamawiającego w kategorii III jest szczególnym wyróżnieniem i ogromną satysfakcją tym bardziej, że Kapituła składająca się z największych ekspertów w dziedzinie zamówień publicznych, oceniając zgłoszone zadania, wybiera te, które są najlepsze i najciekawsze, a przede wszystkim doskonale zrealizowane pod względem procedur przetargowych. Jako gospodarz Miasta mogę być dumny, że praca podległych mi urzędników jest tak wysoko oceniana – mówi Prezydent Rafał Bruski.

fot.: fotolia.com

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone