Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wsparcie przedsiębiorczości, innowacyjność oraz wyspecjalizowana edukacja oraz to, zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego, kluczowe elementy dla rozwoju Bydgoszczy.

 

- To spotkanie jest dla mnie niezwykle ważne. Przed prężnymi bydgoskimi firmami trudniejszy okres spowolnenia gospodarczego, ale zapewniam - jeżeli potrzebujcie wsparcia w swojej działalności - możecie na mnie liczyć - tymi słowami prezydent Rafał Bruski zwrócił się do przedstawicieli biznesu, którzy wzięli udział w konferencji “Development for Better Future. Ekspansja z wykorzystaniem lokalnego potencjału i globalnych możliwości”, która odbyła się 29 listopada w hotelu Słoneczny Młyn. Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Bydgoszcz. Jego celem było stworzenie platformy komunukacji pomiędzy przedsiębiorcami a samorządem.

Szczegóły oferty Bydgoszczy dla przedsiębiorców przedstawiła Edyta Wiwatowska z Zespołu Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości. Poinformowała m.in. informacja o zwolnieniu od podatku od nieruchomości tych budynków, w których powstaną nowe miejsca pracy, jak również o nowatorskich projektach “one stop shop” dzięki czemu przedsiębiorcy będą mogli załatwić większość spraw w jednym miejscu i platformie internetowej zainwestuj.bydgoszcz.pl stworzonej z myślą o inwestorach. “Rozwój państwa firm jest najlepszą rekomendacją efektów naszych działań i za to dziękuję”, powiedziała Edyta Wiwatowska.

Zaproszeni do dyskusji przedsiębiorcy, m.in. z firm Abramczyk, EGB Investments, Bohamet, Vivid Games czy Alcatel-Lucent Polska podkreślali znaczenie ogromnego potencjału Bydgoszczy, jakim ludzie.  - Liczymy na tutejszych studentów i na to, że uczelnie wyposażą ich w odpowiednią wiedzę, tak aby mogli zostać  naszymi pracownikami-  mówił Przemysław Szaruga, Product Manager z firmy Vivid Games. - Młode i wykształcone społeczeństwo to nasz prawdziwy atut. Mając go w ręku możemy śmiało patrzeć w przyszłość i konkurować z innymi dużymy ośrodkami w pozyskiwaniu inwestycji - dodał Andrzej Półgrabski, p.o. prezes zarządu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Efektem spotkania były konkretne rekomendacje dla władz Bydgoszczy co do wzmocnienia współpracy i polepszenia wzajemnych relacji. Kwestie kluczowe dla przedstawicieli biznesu to: poprawa obsługi administracyjnej, zacieśnienie współpracy na linii biznes - samorząd - szkoły i uczelnie oraz wspieranie rozwoju komunikacji, w tym lotniczej. Ważne są również dobrze zaplanowane inwestycje infrastrukturalne.

źródło: bydgoszcz.pl