Przestrzeń dla wyobraźni - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przestrzeń dla wyobraźni

Łodzianie o niebanalnym pomyśle na własną działalność mogą starać się o atrakcyjne lokale użytkowe. Liczy się propozycja stawki czynszu, ale i kreatywny plan wykorzystania przestrzeni w centrum Łodzi.

Lokale są przeznaczone na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej, designerskiej i artystycznej. Mogą to być unikatowe i krótkoseryjne produkcje, a także galerie sztuki, księgarnie i antykwariaty. Zainteresowani mogli spotkać się z miejskimi urzędnikami, obejrzeć wystawione na przetarg przestrzenie i rozwiać swoje wątpliwości. Większość pytań dotyczyła samej procedury przetargowej, zwrotu kosztów remontu czy wsparcia miasta dla sektora kreatywnego. Zainteresowanie było spore, bowiem lokalizacja pomieszczeń jest bardzo atrakcyjna - to prawie samo serce miasta - rejony ulic: Piotrkowskiej, Próchnika i Struga. Aby dokładnie poznać potrzeby potencjalnych najemców, zainteresowani otrzymali ankiety, w których mogli określić swoje plany dotyczące działalności.

Chcemy wywołać modę na ulicę Piotrkowską. Galerie handlowe nie promują poszczególnych marek, tylko siebie. Naszym celem jest to, aby w przyszłości główna ulica miasta stała się wartością samą w sobie oraz, żeby przedmioty i usługi wywodzące się z niej, były unikatowe i niepowtarzalne - tłumaczy Marcin Obijalski, zastępca dyrektora Wydziału Budynków i Lokali UMŁ.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy, trwający remont ulicy Piotrkowskiej sprawi, że za rok lub dwa lokale znajdujące się przy reprezentacyjnym deptaku zyskają na wartości i prestiżu.

To już druga edycja przetargu „Lokale dla kreatywnych". Pierwsi kreatywni już w grudniu wzięli w konkursie ofert na wysokość stawki czynszu takiej nieruchomości. Efekt? Przy ul. Piotrkowskiej 17 powstanie literacki antykwariat połączony z klubokawiarnią Niebostan. Dwa numery wcześniej, pod 15 -tką, otwarty zostanie punkt, w którym będą sprzedawane serie własnoręcznie odnowionych i montowanych rowerów oraz zaprojektowanych akcesoriów. W obecnej propozycji programu są pomieszczenia od prawie 140-metrowych (Piotrkowska 120) do znacznie mniejszych - nawet 7-metrowych (Piotrkowska 118). Najwięcej z nich - bo aż 10 znajduje się właśnie przy głównym deptaku Łodzi. Prowadzenie własnego biznesu ułatwi z pewnością fakt, że głównie są to pomieszczenia na parterze.

Jak się starać?
Procedura jest dość prosta - jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretnym lokalem, należy wpłacić wadium na konto Urzędu Miasta Łodzi i przygotować ofertę zgodnie z wytycznymi. Poza danymi osobowymi powinna ona zawierać m.in. wysokość proponowanej stawki czynszu za m2, określać rodzaj proponowanej działalności, propozycje zabezpieczenia majątkowego (stanowiącego równowartość dwunastomiesięcznego zaoferowanego czynszu), informacje o otrzymanych w okresie 5 lat nagrodach w konkursach i wystawach. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że proponowany biznes wiąże się ze wzmocnieniem potencjału gospodarczego i prestiżu rejonu. Tak przygotowaną aplikację należy złożyć w Wydziale Budynków i Lokali przy ul. Piotrkowskiej 153 do 12 lutego (godz. 15.). Otwarcie ofert i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dzień później.

Więcej informacji prezentacja ofert>>>

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone