Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Urząd Miasta Lublin zaprasza Studentów z Lublina, zwłaszcza tych pierwszego roku, na oryginalne spacery w ramach cyklu „Lublin z duszą”. To propozycja spotkania z ciekawymi ludźmi, a także okazja, aby zobaczyć miejsca, w których żyje kultura naszego miasta. Prowadzimy zapisy!

Przygotowane zostały dwie trasy. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Drugi spacer, prowadzący przez Śródmieście, wyróżnia tematyka społeczno-kulturalna. Podczas obu wycieczek uczestnicy spotkają się z fascynującymi ludźmi, zobaczą miejsca związane z tradycją i współczesnością Lublina, tworzącymi jego „duszę”. Trasy zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków.

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają osobowości życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją będzie na pewno odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania.

Chcemy motywować studentów do dalszego poznawania miasta i korzystania z jego bogatej oferty kulturalnej i turystycznej – mówi Maciej Zaporowski z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM – W ten sposób pokazujemy wyjątkowy potencjał Lublina. Właśnie młodym ludziom i właśnie po to żeby mogli zachwycić się Lublinem. A podziwiać można dopiero to, co się pozna... Dlatego serdecznie zapraszamy na wspólny spacer.

Każda z grup biorąca udział w inicjatywie „Lublin z duszą” będzie liczyła ok. 20 osób i przejdzie dwie trasy: kulturalno-historyczną oraz społeczno-kulturalną. Terminy wycieczek w załączniku (istnieje możliwość ustalenia dodatkowego terminu dla grup zorganizowanych). Wymagane są wcześniejsze zapisy (drogą mailową, bądź telefonicznie, dane kontaktowe poniżej; przy zapisie proponujemy pakiet dwóch spacerów w jednym tygodniu - wtorek, czwartek). Bliższych informacji można zasięgnąć w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów.

8 kwietnia 2014 r. wtorek, godz. 13:00 - godz. 17:00
Projekt trwa do 5 czerwca 2014 r.

Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Pilotażowy projekt “Lublin  z duszą” realizowany był w październiku i listopadzie 2013 r. z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego KUL, we współpracy z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN” i Urzędem Miasta Lublin. Zakończył się sukcesem. W pierwszej edycji wzięło udział osiem grup. Program początkowo adresowany do młodzieży KUL, obecnie kierowany jest do studentów wszystkich lubelskich uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych.

http://kultura.lublin.eu