Noc Kultury 2014 - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Cyprian, Olga, Benedykt
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Pierwsza Noc Kultury odbyła się osiem lat temu.  Od tamtego czasu życie kulturalne Lublina nabrało rozpędu, a samo miasto przeszło swoistą metamorfozę.  Co raz pojawiają się nowe inicjatywy artystyczne i kolejne festiwale, przyciągające nie tylko stale rosnącą liczbę mieszkańców, ale również coraz więcej zagranicznych turystów.
Pod wpływem tych działań Stare Miasto rozkwitło na naszych oczach, stając się kulturalnym centrum Lublina, świadkiem wielu artystycznych zdarzeń, a także miejscem codziennych spotkań i niedzielnych spacerów.
Tegoroczna Noc Kultury będzie dla nas wszystkich zupełnie nowym doświadczeniem.  Kulturalne energie miasta zagoszczą wśród parkingów, trawników, skwerów, chodników i placów, które do tej pory nieczęsto miały okazję stawać się sceną takich wydarzeń. Pozwoli też wyswobodzić się z ciasnych murów
Starego Miasta z jego wąskim gardłem w postaci Bramy Krakowskiej i wszechogarniającym tłumem ludzi, który przy rosnącej z roku na rok liczbie publiczności stawał się coraz bardziej uciążliwy.

Stare Miasto jest najlepszym dowodem na to, że działania kulturalne posiadają wielką siłę oddziaływania i że wspólnie możemy dzięki nim podjąć dyskusję nad kształtowaniem przestrzeni publicznej Lublina. Wierzymy, że tegoroczna edycja Nocy Kultury to potwierdzi.

Przekonamy się o tym już 7 czerwca 2014 r.

Więcej informacji odnośnie programu i mapy znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia :   nockultury.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone