Tabu Bob One & Bas Tajpan w Lublinie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Czerwiec 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Bogna, Florentyna, Rafał
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zapraszamy wszystkich gorąco na specjalne koncerty TABU w Lublinie w Klubie Graffiti  o godz. 20:00 z okazji 10-lecia zespołu wraz Bob One'em i Bas Tajpan'em, promujących płyty " Twój Ruch" i " Made in Tajpan "

Koncert z okazji 10 urodzin oraz "10na10" czyli 10 koncertów na 10 lat zespołu, tak wygląda jesień zespołu Tabu.
Zapraszamy Was na wyjątkowe koncerty z okazji Naszego jubileuszu, będą dawno nie grane już pieśni będzie wesoło i jak zwykle epicko! Świętujcie razem z nami 10 lat wspaniałej przygody!

Można pokusić się o stwierdzenie, że dzięki doskonale przyjętej płycie „Endorfina” rok 2012 w polskim reggae należał do nich. W 2005 roku jako mało znana kapela wygrali ostródzki konkurs a dziś każdy nuci „Jak dobrze cię widzieć, jak dobrze cię słyszeć”. Tabu po prostu nie może się nie podobać
Bilety: przedsprzedaż 20 zł /w dniu koncertu 25 zł

BAS TAJPAN & BOB ONE

Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każ dy z nich z osobna udowadnia swoją klasę . Śląsk atakuje reggae, dancehall i hip-hopem - “Nie przypuszczam, ja wiem – dobrze będzie!”

Bas Tajpan z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współ pracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.
W 2007 roku wraz z Miuoshem zał oż ył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potę ga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż ” oraz “Dla moich ludzi”.
Bob One to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Nastę pnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzą cy swoje podkłady i zapewniają cy je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu br. nakładem MaxFloRec Bob One wydaje swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami “Widzę dziś ” ,“Zostawiam”, "Twój ruch", " W co wierzysz" oraz " Nie trzeba".
Bas Tajpan i Bob One od lat są ściśle współpracują cym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż ”.
Obu ś miał o zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo duż ym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków czę sto można liczyć w setkach tysięcy.

TABU

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał prawie pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w 2012 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

http://www.tabu.band.pl/  
żródło: http://www.graffiti.lublin.pl
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone