W Zamku w Lublinie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zamek Lubelski regularnie organizuje - 10 dnia każdego miesiąca projekcję filmu reżysera, który związany jest z Lubelszczyzną. Niedawno, a dokładnie 10 sierpnia 2016 roku na Zamku Lubelskim o godzinie 17:00 rozpoczął się jeden z seansów filmowych. Tym razem został pokazany film dokumentalny pt. „Zapora”.

 

W sali kinowej odbyła się prapremiera filmu, którego bohaterem jest przywódca polskiego podziemia niepodległościowego. Tym człowiekiem jest major Hieronim Dekutowski. Dokument zawiera mnóstwo wspomnień osób, które znały mjr., dzięki czemu wszystkie historie charakteryzują bohatera filmu zarówno; jako człowieka wymagającego, jak i wrażliwego na otaczający świat. Podobnie jak żołnierze wyklęci – mjr. Dekutowski został zapomniany, a powrócił jako bohater.

Interesujesz się kultura i chcesz zarazem przyjemnie spędzić czas oraz poszerzyć swoją wiedzę, wybierz się do Kina Zamkowego – na projekcje filmowe wstęp wolny.

 

Magdalena Wnuk

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone