Festiwal Kolorów - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Cyprian, Olga, Benedykt
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już dzisiaj... Festiwal kolorów w Lublinie !!

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 15.30, na terenie Browarów Lubelskich Perła od strony ulicy Bernardyńskiej. Wśród atrakcji przygotowano zumbę, bitwę na poduszki, koncerty zespołów, m.in. Raggabarabanda, Lolo Ferari czy taneczny flashmob.

Jednak to na co wszyscy czekają, czyli szaleństwo kolorów wystartuje dokładnie o godz. 18.06. Wtedy to cała okolica będzie się mienić dziesiątkami barw specjalnego proszku, który uczestnicy jednocześnie wyrzucą w powietrze.

Dla pierwszych którzy pojawią się na terenie festiwalu, organizatorzy przygotowali 3.000 opakowań z różnokolorowym proszkiem. Z kolei Ci, dla których już go nie wystarczy, będą mogli zakupić pył za niewielką opłatą. Jedna jak zapewniają organizatorzy, dla bezpieczeństwa uczestników, nie będzie można używać pyłów nieznanego pochodzenia czyli bez certyfikatów. Ochrona będzie kontrolować wnoszone barwniki.

Moda na kolorowe szaleństwo przywędrowała do Polski z Indii. Tam Święto Holi zapowiada pożegnanie zimy oraz rozpoczęcie wiosny.

Rozrzucany podczas zabawy proszek to stworzony z naturalnych składników kolorowy puder. Uzyskuje się go z roślin rosnących w Indiach. Dzięki odpowiednio dobranym naturalnym składnikom kolory nie powodują żadnych podrażnień i uczuleń oraz są łatwo zmywalne ze skóry i ubrań. Podczas festiwalu wyrzuca się kolory do góry, tworząc ogromną, rozpościerającą się nad tłumem tęczę kolorów!

(fot. materiał organizatora)


reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone