Kolęda Nova w Krakowie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Czerwiec 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Bogna, Florentyna, Rafał
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za tydzień (5 grudnia, środa) w Bazylice oo Franciszkanów w Krakowie zagości prawdziwie świąteczna atmosfera. Najwybitniejsi polscy artyści, wśród nich m.in. Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, muzykalne rodziny Waglewskich i Pospieszalskich, Tomasz Stańko oraz zespół Ballady i Romanse, przedstawią nowe - przygotowane specjalnie na ten wieczór - aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd i świątecznych utworów.Towarzyszyć im będzie orkiestra Sinfonietta Cracovia.

Muzyczna uczta w Bazylice oo Franciszkanów rozpocznie się o godz. 20:30, a widzowie w całej Polsce zobaczą ją w telewizyjnej Dwójce w Wigilię o godz. 16:45. Bilety na ten niezwykły koncert można kupować  w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Kosztują 80 zł.

To już druga z rzędu edycja koncertu pod nazwą Kolęda Nova, przygotowywanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Program 2 TVP. „Powoli staje się już tradycją, że przed świętami właśnie w Krakowie spotykają się największe muzyczne gwiazdy, aby wspólnie kolędować" – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. „Szczególnie cieszy nas, że efekt spotkania artystów z różnych obszarów muzycznych, mogą zobaczyć także widzowie w całej Polsce. I to w tak ważnym i niezwykłym dniu jak Wigilia".

Program koncertu powstał we współpracy z Piotrem Metzem, jednym z najbardziej znanych polskich dziennikarzy muzycznych. Zawiera, z jednej strony najpiękniejsze polskie kolędy, z drugiej – rozpoznawalne i królujące w okresie przedświątecznym w stacjach muzycznych na całym świecie utwory z repertuaru m.in. Judy Garland, Johna Lennona, czy Nat King Cole'a.

Koncert otworzy Tomasz Stańko, który wykona kolędę Jezus Malusieńki. Po nim, Monika Brodka zaprezentuje piosenkę Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego Na całej połaci śnieg. Mizerna Cicha i Gdy śliczna Panna – to utwory wybrane na ten niezwykły wieczór przez zespół Ballady i Romanse. Amerykańska wokalistka Rykarda Parasol wykona piosenkę Judy Garland Have Yourself a Merry Little Christmas pochodzącą z musicalu Spotkamy się w St Louis oraz utwór Johna Lennona i Yoko Ono Happy Xmas (War Is Over) – stworzony jako protest song o wojnie w Wietnamie, z czasem uznany za świąteczny klasyk.

Łukasz i Iza Lach zaprezentują Oh holy night Nat King Cole'a i Piosenkę o dziewczynce z zapa

łkami Artura Rojka, a Skubas – Szarą kolędę i przygotowywaną specjalnie na krakowski koncert Pastorałkę. Katarzyna Nosowska wykona natomiast Kolędę dla nieobecnych Zbigniewa Preisnera, Trebunie Tutki i Twinkle Brothers – góralską kolędę W dusak oraz utwór Glory, Waglewscy (Ojciec, Fisz & Emade) – piosenkę Dwa po dwa, a Pospieszalscy – utwór Tak niedaleko do Betlejem. W wielkim finale, z udziałem wszystkich artystów biorących udział w koncercie, zabrzmią dźwięki Poloneza A-dur Fryderyka Chopina, które płynnie przejdą w jedną z najpiękniejszych i najbardziej poruszających polskich kolęd Bóg się rodzi czyli Pieśń o Narodzeniu Pańskim.


UWAGA KONKURS

Dla internautów mamy dwie podwójne wejściówki na koncert. Wystarczy wymienić krakowskie zespoły, które wzięły udział w ubiegłorocznym koncercie Kolęda Nova 2011.

Odpowiedzi (zawierające imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy) prosimy przesyłać do 2 grudnia, do godz. 10.00, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu. O terminie i sposobie odbioru wejściówek laureaci  zostaną poinformowani indywidualnie. Prosimy o załączenie następującego oświadczenia: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu".


 

Organizatorami koncertu Kolęda Nova są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Narodowe Centrum Kultury i TVP 2. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

źródło: www.krakow.pl

http://www.krakow.pl/odwiedz_krakow/aktualnosci/19912,31,komunikat,koleda_nova_w_krakowie.html

{jcomments on}

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone