Kto jest najpiękniejszy na świecie? - Rynek w Krakowie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rynek Główny w Krakowie zwyciężył w rankingu na najpiękniejszy plac Europy, przygotowanym przez francuski oddział prestiżowego wydawnictwa Lonely Planet. Pokonaliśmy Wenecję i Maroko.

Foto: www.krakow.pl

Francuski oddział Lonely Planet opisuje krakowski Rynek Główny jako „cudem ocalałą z zawieruchy wojennej, perłę architektury renesansowej, z dominującym Kościołem Mariackim i centralnie położoną XVI-wieczną halą kupiecką zwaną Sukiennice". Autorzy rankingu zachęcają szczególnie, by do Krakowa na Rynek Główny przyjechać w lipcu na festiwal teatrów ulicznych i w grudniu, by wziąć udział w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.

To nie pierwsze wyróżnienie dla krakowskiego Rynku Głównego. Tygodnik Newsweek, który opublikował ranking Lonely Planet przypomina na swojej stronie internetowej, że w 2005 roku Rynek Główny został uznany najlepszym placem świata przez „Project for Public Spaces", amerykańską organizację zajmującą się rewitalizacją miejskich przestrzeni publicznych, a w 2010 holenderski portal StedenTripper.com umieścił go na liście dziesięciu europejskich placów, które trzeba zobaczyć.

źródło: krakow.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone