Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

muzem krakow
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jako jedyne muzeum w kraju znalazło się na liście Diamentów Miesięcznika Forbes 2013 – rankingu przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. Podczas dzisiejszej gali „Diamentów Forbesa” (godz. 18:00, Hotel Qubus) muzeum otrzyma wyróżnienie. W uroczystości udział weźmie Dyrektor Muzeum Historycznego
Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.
Lista Diamentów jest tworzona przez miesięcznik Forbes przy współpracy wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska, która opracowuje i przedstawia w oparciu o badania metodologiczne listę firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość.
W rankingu pod uwagę wzięto wszystkie przedsiębiorstwa posiadające REGON, które w roku 2011 osiągnęły przychód co najmniej 5 mln złotych, złożyły sprawozdania finansowe
do Krajowego Rejestru Sadowego, spełniają inne kryteria Forbesa.
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jako jedyna instytucja kultury, znalazło się na liście Diamentów Forbesa 2013 w kategorii przedsiębiorstw osiągających zysk własny w przedziale od 5 do 50 mln zł rocznie. Tym samym uplasowało sna 34 miejscu w Małopolsce i 389 miejscu w kraju pośród 1228 firm.

Lista laureatów oraz szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:
http://www.diamentyforbesa.pl

Dodajmy, że w 2012 roku w oddziałach MHK zorganizowano 16 wystaw czasowych oraz ponad 50 różnego typu wydarzeń, w tym imprezy promocyjne, edukacyjne, promujące wydawnictwa i wydarzenia towarzyszące wystawom (ta liczba nie obejmuje lekcji muzealnych i warsztatów dla szkół i przedszkoli). Frekwencja w Muzeum w 2012 r. wyniosła 945 812 osób.

(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./marta.krupa@um.krakow.pl)