Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

krakow herb
Wystawcy z Polski, a także z Litwy, Słowacji Ukrainy oraz Węgier wezmą udział w tegorocznych Targach Wielkanocnych, które rozpoczną się 22 marca na Rynku Głównym w Krakowie. Na stoiskach będzie można kupić m.in. stroiki, koszyki, palmy, świeczki, wydmuszki, ręcznie malowaną porcelanę, obrusy świąteczne i wyroby regionalne Impreza potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego, 1 kwietnia.
W targach zapowiedziało swój udział blisko 50 kupców. Jak co rogu targom towarzyszy wiele wydarzeń:
23 marca o godz. 11:30 i 12:15 wystąpi na Rynku Zespół Regionalny "Juzyna" z Zawoi, a o godz. 12:40 wystąpi zespół "After Day".

W południe odbędzie się uroczyste otwarcie Targów Wielkanocnych oraz „Wielkanocnego Małopolskiego Smaku”, w którym weźmie udział 12 laureatów Festiwalu Smaku organizowanego przez Województwo Małopolskie. To doskonała okazja, aby po raz kolejny skosztować małopolskich przysmaków oraz zrobić świąteczne zakupy na wielkanocny stół. O godz.

12:30 odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu Dziennika Polskiego "Najlepsze koło gospodyń" i "Najlepsza gospodyni".

Przez trzy dni: 22 marca - 24 marca, na wybranych stoiskach prezentowane będą tradycyjne produkty i potrawy charakterystyczne dla Świąt Wielkiej Nocy. Będzie można kupić m.in.: tradycyjny żurek, zupę chrzanową, wielkanocne jaja serwowane na różne sposoby, smakowite wędliny i pieczywo oraz wiele innych regionalnych świątecznych przysmaków. Nie zabraknie również wielkanocnych ciast.

24 marca Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” zaprezentuje palmy wielkanocne, a następnie programy artystyczne i obrzędy wielkanocne w wykonaniu 17 autentycznych amatorskich zespołów regionalnych i grup folklorystycznych. Zespoły spotkają się tradycyjnie pod Barbakanem o godz. 11:30. Barwny korowód z palmami przejdzie ul. Floriańską, koło kościoła Mariackiego pod kościółek św. Wojciecha, gdzie o godz.11:45 nastąpi poświęcenie palm, następnie zespoły prezentować się będą na Rynku Głównym.

25, 26, 27 marca, w godzinach 13:00-17:00, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza dzieci na wielkanocne warsztaty plastyczne, w czasie których będą mogły wykonać własnoręcznie pisanki, baranki, zajączki, koguciki, kurczaki i inne ozdoby wielkanocne oraz kartki świąteczne. Dzieci, które wykonają w czasie warsztatów najciekawsze prace, otrzymają upominki.

28 marca od godz. 10:00 zapraszamy do malowania pisanek z Dziennikiem Polskim.

W Wielka Sobotę, 30 marca, o godz. 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Uczestnicy prezentacji otrzymają pamiątkowe dyplomy. Stoiska oceniane będą pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłu na ciekawe powitanie gości np. przyśpiewkami. Krakowianie i turyści zostaną zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, przy którym o godz. 12:00 poświęcone zostaną przyniesione koszyczki wielkanocne.

W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, o godz. 14:00 zapraszamy na obrzędy związane ze Śmigusem Dyngusem w wykonaniu Stowarzyszenia Folklorystycznego "Teatr Regionalny" -Zespół Modlnicanie.

Podczas targów Radio Kraków będzie prezentować swoje nowe logo, ponadto na płycie Rynku Głównego zostaną ustawione dwa olbrzymie "Jaja Wielkanocne". Radio
Kraków zaprasza do wspólnego składania świątecznych życzeń.

Program tegorocznych targów jest dostępny na stronie www.krakow.pl.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma „ARTIM” Sp. z o.o. Patronami medialnymi są: Dziennik Polski, Radio Kraków, TVP Kraków, Małopolskie TV oraz Nasze Miasto.

(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)