Tour de Pologne - Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Styczeń 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Maria, Ildefons, Rajmund
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27 lipca (sobota) rozpocznie się największa kolarska impreza w naszym kraju – 70. jubileuszowa edycja Tour de Pologne. W tym roku organizatorzy imprezy zaproponowali nową formułę zawodów. Wyścig rozpocznie się we włoskim Trydencie, gdzie odbędą się dwa pierwsze etapy – z Rovereto do Madonna di Campiglio oraz z Marilleva do Passo Pordoi. Po dniu przerwy, kolarze zawitają do naszego kraju.
W trzecim etapie (a pierwszym w Polsce), we wtorek (30 lipca), kolarze wystartują z Krakowa – z Rynku Głównego. Przed startem odbędzie się prezentacja uczestników wyścigu. Metę tego dnia przewidziano w Rzeszowie. Ze stolicy Podkarpacia zawodnicy przemieszczą się do Tarnowa, by stamtąd ruszyć do IV etapu, który zakończy się
w Katowicach. W kolejnych dniach kolarze ścigać się będą na trasie Nowy Targ – Zakopane ora Bukovina Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska.
Tour de Pologne zakończy się 3 sierpnia (sobota) w Krakowie. Wcześniej kolarze
będą musieli pokonać ostatni 37 km etap, tzw. czasówkę na trasie z Wieliczki. Meta
będzie się znajdować na Rynku Głównym.
W związku z wydarzeniem w Krakowie przewidziano zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie:
www.zikit.krakow.pl.
W 70. Tour de Pologne wystartuje m.in. tegoroczny zwycięzca Giro d'Italia, Włoch Vincenzo Nibali z grupy Astana. Pojawiła się również informacja o starcie mistrza olimpijskiego wjeździe indywidualnej na czas z Londynu i zwycięzcy ubiegłorocznego Tour de France, Bradleya Wigginsa z Wielkiej Brytanii. Ciekawostką tegorocznych zawodów jest to, że w trakcie dwóch pierwszych etapów w Trydencie kolarze pokonają cztery arcytrudne premie górskie pierwszej kategorii – podjazd na metę pierwszego etapu w Madonna di Campiglio oraz na Passo Pampeago, Passo Costalunga oraz Passo Pordoi – gdzie na wysokości 2239 m zakończy się drugi etap wyścigu.
Więcej informacji, w tym mapy poszczególnych etapów, można znaleźć na stronie:
www.tourdepologne.pl.

(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone