Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Akademia Fotografii, partner konkursu „Płacisz-wygrywasz podwójnie” realizowanego w ramach kampanii promocyjnej Miasta Krakowa „KRAKÓW - TU PŁACĘ PODATKI”, zaprasza na spotkanie pn. „Warsztaty Video”, które odbędzie się 21 lutego (czwartek) o godz. 18:30 w Empik Megastore Rynek Główny 5. Warsztaty są bezpłatne.
Warsztaty video to projekcyjno-praktyczno-teoretyczne spotkanie z Agnieszką Szuścik, wykładowcą Akademii Fotografii. Event dotyczy krótkich form audiowizualnych, zwanych powszechnie utworami video.
Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w tworzeniu wspólnej animacji poklatkowej, czyli formy filmowej, w której każda klatka rejestrowana jest osobno przy użyciu aparatu fotograficznego. Odpowiednio dobierając scenografię oraz oświetlenie, za pomocą „magicznych” technik warsztatowych uczestnicy ożywią przedmioty martwe na co dzień.
Wcześniej jednak zobaczą i omówią konkretne przykłady wybitnych form audiowizualnych, takich jak teledysk, edit dotyczący sportów ekstremalnych czy wideozapowiedź. Dowiedzą się, jak to, co wygląda niesamowicie, zostało zaplanowane i zrobione. Nie zabraknie również kilku słów na temat montażu - rad praktycznych oraz ciekawostek.
Agnieszka Szuścik ukończyła fotografię na Łódzkiej Filmówce i komunikację społeczną na filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie robi doktorat na Filmówce w Łodzi i kręci film dokumentalno-konceptualny na temat wpływu odmiennych stanów świadomości na procesy twórcze. Zajmuje się sztuką multimedialną, video, sztuką konceptualną oraz cyfrową postprodukcją form wizualnych i audiowizualnych.
Jej prace emitowane były w TVP Kultura, prezentowane między innymi na Mittelphoto Polonia w Genui we Włoszech, na Festiwalu Camerimage i Wystawie „Brzucha Atlasa” w Łódzkiej galerii Atlas Sztuki, w KinoLABie w CSW w Warszawie, na VI Festiwalu Młodej Sztuki ARTERIE w Katowicach czy na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W Akademii Fotografii odnalazła swoje powołanie - wykłada Sztukę multimedialną, Cyfrową edycję obrazu, prowadzi również Warsztaty video oraz Podstawowy i Zaawansowany kurs Photoshopa. Uwielbia kwadratowe fotografie, szczury i szorstkowłose psy, truskawki, antresole oraz kolorowe rajstopy (najbardziej niebieskie).

(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)