Wielkie święto jeździectwa - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 14 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od 17 do 19 maja na hipodromie Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej przy ul. Kobierzyńskiej 175 odbędzie się jubileuszowy 40. Memoriał Adama Królikiewicza – Ogólnopolskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody. Jest to najstarsza impreza jeździecka w Polsce – jej początek to rok 1968. Członkiem Komitetu Honorowego Memoriału jest Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.
Patron zawodów, Adam Królikiewicz, był pierwszym polskim olimpijczykiem, który w 1924 roku zdobył w Paryżu brązowy medal w skokach przez przeszkody na koniu Picador. Memoriał jest okazją do podziwiania na żywo najlepszych polskich jeźdźców, którzy będą rywalizować o Grand Prix Miasta Krakowa. W Komitecie Honorowym, oprócz Przewodniczącego RMK, zasiadają
m. in. Minister Obrony Narodowej, Dowódca II Korpusu Zmechanizowanego WP, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego, oraz Krystyna Królikiewicz – Harasimowicz – córka mjr Adama Królikiewicza i Zofia Piasecka-Tarabuła – córka gen. Zygmunta Piaseckiego – pierwszego prezesa KKJK.
W tym roku, z okazji jubileuszowego 40-go memoriału, planowany jest - w trakcie trwania zawodów - wernisaż wystawy poświęconej przedwojennej i powojennej historii KKJK, świętującego w zeszłym roku 80-lecie istnienia pod obecną nazwą. 19 maja, w niedzielę o godzinie 15.00 nastąpi prezentacja ekip, a o 15.30 rozpocznie się najwyższy konkurs klasy CC/CC1 o Puchar Miasta Krakowa – Memoriał mjr. Adama Królikiewicza Wcześniej wystąpi orkiestra wojskowa, kadryl w wykonaniu jeźdźców KKJK, organizatorzy przewidzieli też wiele innych atrakcji.

Źródło: krakow.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone