DOBRA PASSA DLA GMINNYCH NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 12 Maj 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Joanna, Dominik, Pankracy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Po ubiegłorocznym zastoju, na gminnym rynku nieruchomości nastała dobra passa. Działki i lokale znajdują coraz więcej nabywców, a z ich sprzedaży do końca listopada wpłynie ponad 36 milionów złotych. Największą popularnością cieszą się mieszkania w centrum oraz działki pod budowę domów jednorodzinnych.
Z osobami, które wygrały licytację, do 24 września miasto zawarło umowy notarialne na ponad 22 mln złotych. Do końca listopada powinno wpłynąć jeszcze ponad 13 mln. To spory zastrzyk gotówki dla gminnego budżetu, bo w sumie ponad 36 milionów złotych.
Tylko w jednym dniu – 24 września, sprzedano siedem mieszkań w Śródmieściu i Podgórzu, łącznie za ponad 1,5 mln złotych.
Interesująco w dziedzinie sprzedaży nieruchomości zapowiada się koniec roku. W gminnej ofercie znajdują się propozycje atrakcyjne zarówno dla deweloperów jak i mniejszych inwestorów planujących np. budowę domu lub zakup mieszkania.
Tych pierwszych może na przykład zainteresować 2,5 hektarowa działka, na której położony jest Motel Krak. Obowiązujący w tym miejscu plan „Bronowice Małe – Rondo Ofiar Katynia" zakłada zabudowę usługową o szerokim zakresie i daje duże, atrakcyjne biznesowo możliwości inwestycyjne. Mogą tam stanąć np. biurowce o wysokości budynków do 25 metrów, a w wyznaczonej strefie wzdłuż ul. Radzikowskiego - do 35 m. Cena wywoławcza nieruchomości to 26,1 mln. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 1 mln 305 tys. złotych, w terminie do 28 października.
Atrakcyjną propozycja inwestycyjną na „większą kieszeń” jest też działka położona pomiędzy ulicami Długosza, Spiską, Orawską, Przedwiośnie, o powierzchni blisko 1, 7 ha. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem mogą tam powstać budynki wielorodzinne i usługowe. Cena wywoławcza wynosi 20 803 000,00 zł brutto, w tym 23% podatku VAT. Wadium wynosi 1 100 000,00 zł. Licytacja odbędzie się 8 listopada, a wadium można wpłacać do 4 listopada.
Działka o podobnym przeznaczeniu znajduje się przy ul. Republiki Korczakowskiej (pow. 0,1831 ha). Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 791 400,00 zł brutto, w tym 23% podatku VAT. Konieczna jest wpłata wadium w wysokości 40 000,00 zł.
Dla inwestorów indywidualnych, szukających np. działki pod budowę domu ciekawa propozycja to nieruchomości położone przy ul. Ossowskiego, ul. Powstania Styczniowego, ul. Bogucickiej, ul. Rysi Stok, ul. Modrzewiowej.
Szczegóły dotyczące ofert (ceny, terminy wysokość wadium) dostępne są pod adresem: www.bip.krakow.pl (ogłoszenia i komunikaty/ przetargi na nieruchomości/ przetargi i rokowania na zbycie nieruchomości). Informacje można uzyskać również w Wydziale Skarbu Urzędu Miasta Krakowa, ul. Kasprowicza 29, pokój 413, tel. 12 616- 98-08, w godz. 7:30- 15:30. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone