Festiwal recyklingu z rodziną w tle - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 14 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Już po raz jedenasty, 7 i 8 czerwca na krakowskich Błoniach odbędzie się Krakowski Festiwal Recyklingu. W tym roku impreza połączona jest z Piknikiem Rodzinnym z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

„Ten Festiwal to promocja recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. To bardzo ważne także w kontekście nowych zasad gospodarki odpadami – właśnie recykling, selektywna zbiórka i odzysk odpadów to jeden z filarów systemu, który wejdzie w życie 1 lipca" – mówił Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa podczas prezentacji programu tegorocznego Festiwalu Recyklingu.

Każdego roku atrakcyjna formuła festiwalu przyciąga na Błonia rzesze krakowian. „Tradycyjnie odbędzie się zbiórka surowców – w godz. 11.00–16.00 w zamian za makulaturę, butelki PET, szkło, puszki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie będzie można otrzymać sadzonki drzew i kwiatów oraz upominki" – wymieniała Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Przypomnijmy, że w dziesięciu  edycjach festiwalu zebrano m.in.: 228,46 t papieru, 21,8 t butelek PET, 113,48 t szkła, 11,88 t puszek aluminiowych oraz 16,59 t baterii. Na uczestników festiwalu czekać będzie wiele atrakcji, w tym gry i zabawy dla dzieci. Szczegółowy program imprezy oraz regulamin zbiórki można znaleźć na stronach: www.ekocentrum.krakow.pl; www.festiwal.krakow.pl oraz www.czystaakcja.pl.

Formuła Festiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej, bezpiecznej zabawy i atrakcyjnych doznań. „Zagadnienia dotyczące odpadów osadzamy w kontekście, który ułatwia rozmowę o nich, upraszcza i uatrakcyjnia komunikat. Nie brakuje więc konkursów i gier" – mówił Ewa Olszowska-Dej. Co istotne, podczas Festiwalu Recyklingu, na specjalnym stanowisku MPO Kraków, będzie można również uzyskać informacje na temat wdrażania nowego systemu gospodarki odpadami.

W tym roku Festiwal Recyklingu połączony jest z Piknikiem Rodzinnym z okazji 20-lecia Wojewódzkiego FunduszuOchrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas Pikniku, który odbędzie się 8 czerwca na Błoniach, pracownicy WFOŚiGW pokażą mieszkańcom Małopolski, jak skutecznie wspierać ochronę środowiska. Przygotowano też liczne atrakcje – na scenie wystąpią regionalni artyści, odbędą się pokazy sprawności służb specjalistycznych (straż pożarna, policja) i tresury  służbowych psów policyjnych, pokaz ekomody, a dla najmłodszych – gry, zabawy i konkursy oraz pionowy lot balonem. 
Źródło: www.krakow.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone