Pierwsza debata z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0” - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Warszawa 2.0 ma być miastem bezpiecznym i uporządkowanym, ma być miastem dialogu, komunikacji i zaufania, ma być miastem odpowiadającym na rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Częścią tych zmian jest wprowadzenie budżetu obywatelskiego.

O budżecie obywatelskim rozmawiać będziemy jutro, 10 września, w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselska 23, I piętro. Debatę otworzy Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz o godz. 9.30.

Warszawę 2030 roku widzę jako atrakcyjną, nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się metropolię z gospodarką opartą na wiedzy, Środkowoeuropejskie centrum finansowe, miasto zajmujące znaczące miejsce wśród najważniejszych stolic europejskich. Warszawa w naszej wizji to wspólnota otwarta i dostępna, miasto wysokiej jakości życia, ważne centrum kultury europejskiej o dobrze zorganizowanej przestrzeni publicznej, miasto z duszą – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Pierwsza debata z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0” odbędzie się już jutro i będzie dotyczyła budżetu obywatelskiego w Warszawie. W trakcie całodniowej konferencji będziemy rozmawiać m.in. o planowanym w Warszawie budżecie obywatelskim oraz o realizacji budżetów obywatelskich w innych polskich miastach. Do uczestnictwa zaproszeni zostali członkowie rad osiedli, lokalne organizacje pozarządowe, aktywiści społeczni oraz przedstawiciele samorządu warszawskiego.

W stolicy mieszkańcy będą współdecydować o wydatkach z miejskiej kasy, w ramach budżetów dzielnicowych. Wstępne założenia przewidują, że łączna kwota środków przeznaczonych do dyspozycji mieszkańców nie powinna być mniejsza niż 0,5 – 1,0% budżetu dzielnicy. Dzielnicowe wydatki będą kształtowane w ten sposób począwszy od 2015 r.

Następne debaty z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”:

16 września - Polityka rodzinna - jak tworzyć warunki dla rodzin z dziećmi?
20 września - w którą stronę zmierzają miasta na świecie? Jak wykorzystać miejską przestrzeń do inspiracji/innowacji/kreacji? - TEDxCity 2.0
25 września - Rewitalizacja - jak pomóc w odnowie zdegradowanych dzielnic?
01 października - Warszawa obywatelska - jak budować nowoczesne społeczeństwo obywatelskie?
08 października - Strategia dla metropolii - jak zbudować nowoczesną i sprawną metropolię? Gdybyś miał 500 mln zł na rozwój metropolii to na co byś je wydał?
15 października - Tożsamość Warszawy - jaką widzimy Warszawę? jaka jest marka Warszawy? jaką Warszawę chcielibyśmy pokochać?
22 października - Raport z realizacji strategii rozwoju Warszawy - w jakim jesteśmy miejscu?
6 listopada - Ludzki wymiar miasta - jakie powinno być miasto dla ludzi?
19 listopada - Przestrzeń miejska - 10 miejsc, które chciałbym/chciałabym zmienić w Warszawie.
26 listopada - Gospodarka XXI wieku - ile innowacji i kreatywności?
3 grudnia - Inteligentne miasta – ile technologii w mieście?

źródło: http://www.um.warszawa.pl
fot. R. Rzońca

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone