Jak zdobyć pracę w Australii? - Ogólnopolski Tydzień Kariery w WSIiZ - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

We wtorek (21 października) w WSIiZ odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości wyjazdu do pracy w Australii.

Bezpłatne spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego w sali nr RA53 na parterze w holu głównym. Początek o godz. 17:00. Poprowadzi je Wojciech Wawrzyński, przedstawiciel jednej z australijskich agencji edukacyjnych.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na wyjazd na antypody jest wiza studencka. Ten rodzaj wizy nie ma ograniczeń wiekowych. Wiza studencka nie oznacza też, że w Australii trzeba podjąć studia uniwersyteckie w pełnym wymiarze godzin – wystarczy zapisać się na kilkutygodniowy kurs językowy lub jeden z kierunków zawodowych takich jak: turystyka, biznes międzynarodowy, księgowość czy marketing.

- Wojciech Wawrzyński opowie o możliwościach podjęcia nauki, legalnej pracy i przeprowadzce do Australii. Wojtek mieszka w Sydney i pomaga w przyjazdach na antypody od 12 lat. Na spotkaniach opowie m.in. o wizach do Australii, wymaganiach urzędu imigracyjnego, australijskim systemie edukacji, możliwościach pracy oraz kosztach wyjazdu. Opowie też o podróżach, pogodzie, urokach i codziennym życiu w Down Under – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Więcej informacji o firmie na www.openconexus.pl

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Biuro Karier WSIiZ  zorganizowało bogaty program szkoleń, konsultacji i spotkań związanych z rynkiem pracy. We wtorek odbędzie się też spotkanie z Agnieszką Baran z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, która opowie o regulacjach prawnych związanym z legalną pracą obcokrajowców oraz odpowie na ich pytania.

- W środę planowane jest spotkanie z przedstawicielami największych firm z regionu, które zdecydowały się przystąpić do 2 nowych projektów stażowych oferowanych studentom WSIiZ. O godz. 10.00 w Sali 43 odbędzie się spotkanie „Kariera zaczyna się na studiach. Inicjatywy Biura Karier skierowane do studentów i absolwentów oraz nowe, płatne staże i szkolenia dla studentów WSIiZ”. Zostaną zaprezentowane projekty ,,Nowe kompetencje – lepszy start” i „Postaw na rozwój” – mówi Pasieczna.

Czwartek i piątek to dzień dla szkół ponadgimnazjalnych. W te dni odbędą się warsztaty związane z rynkiem pracy, badania predyspozycji zawodowych: Akcja „Czas na karierę” w auli RA3 i Sali 250. W piątek odbędą się warsztaty „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”, sala RA 110. Poprowadzą je: Wioletta Pytko i Janusz Cyzio z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie.


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone