Kolejny Punkt Obsługi Mieszkańców w Rzeszowie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 14 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Stella, Bonawentura, Marcelin
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Punkt Obsługi Mieszkańców w Rzeszowie

W poniedziałek, 16 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Galerii Rzeszów został otwarty Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta RzeszowaW otwarciu wzięli udział m.in: Tomasz Szubiela - wiceminister Spraw Wewnętrznych, Karolina Grenda - dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, sekretarze miast Unii Metropolii Polskiej oraz Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

POM w Galerii Rzeszów to już czwarta taka placówka Urzędu Miasta umiejscowiona w galeriach handlowych. Pierwszy taki punkt został otworzony w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall, drugi działa w galerii Nowy Świat, a od blisko roku POM funkcjonuje również w CH Plaza Rzeszów.

Wszystkie punkty są czynne od poniedziałku do soboty od godziny 10.00 do 18.00. Punkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Codziennie odwiedza je kilkadziesiąt osób. W „oddziałach” Urzędu można wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Można się tam również zameldować na pobyt stały lub czasowy, wymeldować, oraz uzyskać numer PESEL. Pracownicy punktu udzielą pomocy w każdej sprawie, skontaktują z konkretnym urzędnikiem, umówią na spotkanie. Można tu także pobrać urzędowe druki i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu – wyjaśnia Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa. Ponadto, raz w tygodniu, w Punktach swój dyżur ma Miejski Rzecznik Konsumentów. Rzecznik pomoże napisać reklamację, udzieli niezbędnej informacji, a w przypadku toczącej się sprawy w sądzie, będzie ją również prowadził. Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które obsługuje swoich mieszkańców w takim zakresie. Samochód można postawić na bezpłatnym parkingu, a niepełnosprawni nie napotkają na żadne bariery architektoniczne – mogą skorzystać z wind. Lokalizacja Punktów w centrach handlowych to same korzyści dla mieszkańców Rzeszowa. Korzystając z bogatej oferty galerii mogą oni przy okazji odwiedzić Punkt Obsługi Mieszkańców i załatwić ważne dla nich sprawy, bez konieczności dojeżdżania do centrum. W dodatku również w soboty. 


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone