Komunikat dotyczący testów sygnalizacji świetlnej w Rzeszowie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 13 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Małgorzata, Ernest, Henryk
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sygnalizacja świetlna ulic Rzeszowa

Od najbliższego poniedziałku (9 marca 2015 r.), na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, rozpoczną się prace związane z przystosowaniem elektronicznego liczenia pojazdów do nowego systemu sterowania ruchem samochodów. Pętle indukcyjne znajdujące się w nawierzchni przed sygnalizatorami będą zliczać samochody i w zależności od ich ilości na danym kierunku jazdy będą sterować sygnalizacją.

W praktyce będzie to oznaczać, że na kierunku, na którym czeka tylko kilka samochodów czas działania  zielonego światła będzie krótszy. Na pozostałych kierunkach, na których będzie większa ilość samochodów, zielone światło będzie się świeciło dłużej kosztem kierunków, na których jest większa ilość aut.

W pierwszej kolejności synchronizacja obejmie skrzyżowania na ulicach: Krakowskiej, Witosa, Batalionów Chłopskich, Powstańców W-wy, Armii Krajowej oraz Rejtana. Testy potrwają do 13 marca br.

Prace te związane są z wdrażaniem w Rzeszowie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę - UM Rzeszowa.


reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone