Koncert z okazji 250 wydania audycji Mikroklimat Jerzego Krużla - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 13 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Diana, Hipolit, Maksym
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

15 lutego 2014 r. w studiu koncertowym Polskiego Radia w Rzeszowie wystąpił zespół Pod Wiatr. Zespół powstał w 2006 r. w Ostrowcu Św. w celu krzewienia kultury marynistycznej poprzez popularyzację piosenki żeglarskiej w regionie o skromnej tradycji morskiej. Założycielem zespołu jest Radosław Wójtowicz obecny lider zespołu. Piosenka żeglarska i turystyczna traktowane są w ogólnym rozumieniu, jako odrębne nurty muzyczne, przy czym piosenka turystyczna kojarzona jest najczęściej z górami. Zespół Pod Wiatr, śpiewający początkowo o żaglach, pochodzi jednak z Gór Świętokrzyskich, co popchnęło członków zespołu do wzięcia na siebie roli ogniwa łączącego muzycznie oba światy.

Celem wydania płyty było zbliżenie środowiska żeglarzy i turystów górskich poprzez opiewanie obu sposobów na życie w jednorodnym i spójnym folkowym stylu muzycznym. Płyta „Za górą, za wodą” utrzymana jest w stylistyce folkowej o zabarwieniu irlandzko-bluegrassowym. Dzięki swemu charakterowi jest kojarzona z piosenką turystyczną jako spójnym nurtem powstałym z połączenia piosenki o tematyce górskiej i żeglarskiej. Jest skierowana do każdej grupy wiekowej oraz do ludzi związanych z turystyką aktywną (żeglarzy, miłośników gór).

Zespół jest dwukrotnym zdobywcą Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczny Scyzoryk” 2010 i 2011 w kategorii Etno/Folk, wystąpił także w głównym wydaniu Wiadomości TVP1 prezentując folkową wersję „sygnału wiadomości”.

źródło: http://www.radio.rzeszow.pl


reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone