Marsz trzeźwości - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Narcyz, Franciszek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości w naszej Ojczyźnie do uczestnictwa w V Rzeszowskim Marszu na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się 25.08.2012 r. Rozpoczęcie marszu - msza św. o godz. 17.30 w kościele p.w. Św. Krzyża ul. 3-go Maja. Po mszy św. marsz przejdzie przez ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki, aż na Rynek Rzeszowski.

Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości.

 

(Fragment listu pasterskiego Episkopatu Polski na sierpień - miesiąc abstynencji):

 

 

 

2. W rodzinie uczymy się trzeźwości


Najważniejszą rolę w kształtowaniu właściwych postaw wobec alkoholu odgrywa rodzina. Bł. Jan Paweł II nazwał rodzinę "szkołą bogatszego człowieczeństwa", a papież Benedykt XVI podczas Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie mówił o "życiu rodzinnym jako szkole cnót społecznych". To w domach rodzinnych powinna kształtować się trzeźwość indywidualna i społeczna(...) Rodziny bądźcie szkołami trzeźwości tworząc wspólnoty głębokiej wiary. Szczera więź z Bogiem i życie według Ewangelii chronią przed zagubieniem i szukaniem pocieszenia w alkoholu(...) Wy zaś, drodzy młodzi, chrońcie i umacniajcie swoją trzeźwość. Cieszcie się pięknem życia, które daje Wam Bóg. Nie szukajcie wrażeń tam, gdzie możecie znaleźć jedynie rozczarowanie i dramaty. Nie ryzykujcie zdrowia i marzeń, które alkohol może Wam odebrać.

 

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce obecni na 358 Zebraniu Plenarnym konferencji Episkopatu  Polski we  Wrocławiu,   w dniach 21-23 czerwca 2012 r.

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone