Mistrzowie Świata z wizytą w Ratuszu - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 W czwartkowe południe Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się w rzeszowskim Ratuszu z pięcioma złotymi medalistami Mistrzostw Świata w siatkówce. Mistrzowie Świata: Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Dawid Konarski oraz Krzysztof Ignaczak przybyli w towarzystwie brązowego medalisty Mistrzostw - Jochena Schoepsa oraz kolegów z drużyny Asseco Resovii Rzeszów: Paula Lotmana i Nikołaja Penczewa.

Prezydent wyraził ogromna dumę z faktu, że w „złotej drużynie” jest tak wielu zawodników reprezentujących rzeszowskie barwy.
- „Rzeszów dzięki Wam jest sławny nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Ciężka praca doprowadziła Was na sam szczyt. Dziękuje Wam za to gorąco” – powiedział prezydent.

Marek Karbarz mistrz świata z 1974 roku dodał, że Rzeszów jest jedynym miastem w Polsce, które może poszczycić się aż ośmioma mistrzami świata. Prezydent wręczył mistrzom okolicznościowe listy gratulacyjne oraz upominki.

Za gościnność i zaproszenie w imieniu zawodników, działaczy i sponsorów podziękował Krzysztof Ignaczak. - „Kiedy podpisałem kontrakt w Rzeszowie, a było to siedem lat temu myślałem, że pozostanę tutaj rok. Dzisiaj swoja przyszłość wiąże z Rzeszowem. To wspaniale rozwijające się miasto, miasto siatkówki. Chcę tutaj pozostać” – mówił libero reprezentacji.

Następnie uczestnicy spotkania udali się do V LO w Rzeszowie, gdzie czekali już młodzi adepci siatkówki. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia przed rzeźbą upamiętniającą sławną, rzeszowską „podwójną krótką”, usytuowaną w okolicach hali Podpromie.

źródło: rzeszow.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone