Można zgłaszać już filmy na 12. Multimedia Happy End - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Narcyz, Franciszek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Organizatorzy festiwalu Multimedia Happy End zapraszają już po raz dwunasty wszystkich filmowców-optymistów do udziału w najbardziej pogodnym wydarzeniu filmowym w kraju. Filmy można zgłaszać do 31 lipca 2014 roku.

Dwunasty Festiwal Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End odbędzie się w dniach 7–11 października 2014 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. To święto pozytywnego kina gromadzi co roku tysiące widzów oraz wielu artystów z całego kraju.

{youtube}Z3JYxcR4YOw{/youtube}

Festiwal w swej szerokiej formule mieści zarówno filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe, profesjonalne i niezależne. Zgłaszać można więc dowolny gatunek filmu. Warunkiem jest to, aby był optymistyczny.

- Optymistyczny, nie zawsze oznacza komedię – podkreśla Piotr Żukowski, Dyrektor Mutliemdia Happy End – Na naszym festiwalu pokazujemy często filmy pozornie smutne, wzruszające, ale zawierające pozytywne przesłanie. Takie, po których widz wychodzi z kina z uśmiechem na twarzy, nawet jeśli ma łzy  w oczach.

Laureat Grand Prix dostanie czek na 3 000 zł od sponsora tytularnego, Multimedia Polska. Filmy oceni publiczność. Twórcy najlepszych obrazów otrzymają statuetki Złotych Ryb, które spełniły już marzenia niejednego artysty. Grand Prix, zeszłorocznego 11 Multimedia Happy End otrzymał Bodo Koxa za film pt. „Dziewczyna z szafy”. Najlepszym filmem niezależnym zostały „Bobry” Huberta Gotkowskiego.

Festiwalowi towarzyszyć będą  warsztaty filmowe, pokazy specjalne, spotkania z twórcami oraz seans filmowy dla dzieci Happy End Dzieciom. Przeglądy Multimedia Happy End można oglądać w ciągu roku w różnych miejscach w kraju. Najbliższy odbędzie się w Koninie 14 czerwca, podczas festiwalu OKFA.

Multimedia Happy End powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego multimediaOFF, który jest realizowany od ponad dziesięciu lat przez ogólnopolskiego dostawcę cyfrowej telewizji, internetu i telefonii Multimedia Polska. To największe na Podkarpaciu wydarzenie filmowe wspiera również Miasto Rzeszów. W tym roku nagrodzone filmy zostaną również zaprezentowane w wybranych miastach Podkarpacia, już tydzień po zakończeniu festiwalu.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.happyend.multimediaoff.pl

 

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone