Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 W dniach 29 - 30 maja 2015 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2 odbył się Hackathon na Podkarpaciu, pod patronatem Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego oraz Fundacji TALENTY na Rzecz Edukacji i Nauki w Rzeszowie. W owym event’cie, który został zorganizowany przez PrimeBit Studio, Cervi Robotics i Microsoft brało udział 160 programistów z całej Polski – byli oni przydzieleni do trzech kategorii, tj.: Smart City, Games, Buisness Apps. O tym o czym warto wspomnieć to to iż prelegentką była Alicja Snarska z siedziby Microsoft’u. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom znajomości oprogramowania Windows 10 Universal Apps, czyli systemu operacyjnego, który był głównym tematem wyżej wymienionego Hackathon’u. Zwycięzcami kolejno byli:

Kategoria Smart City:
· Gang Albanii UMCS + Liceum Zamoyskiego
· Dudes – WSIiZ
Kategoria Business Apps:
· TL;DR; - WSIiZ
· Kodipe – Uniwersytet Rzeszowski
Kategoria Games:
· BlueScreenGames – PRz
· DKK Development – WSIiZ, PRz, KUL

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za ich ciekawe pomysły we wszystkich kategoriach. Ich zastosowania biznesowe oraz aplikacje dla społeczeństwa były naprawdę godne uwagi, gdyż grupa programistów - nie tylko się rozwijała, ale miała chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Jak wspomina główny organizator Michał Ręczkowicz (CEO PrimeBit Studio): „Był to największy Hackathon, w którym brałem udział oraz na najwyższym poziomie, a inspiracją do jego stworzenia była konferencja MICROSOFT’u Build 2015 w San Francisco. To o czym chciałbym wspomnieć to to, iż był to jedyny hackathon, który miał miejsce w Polsce od czasu konferencji Miscrosoft’u, o której wspominałem wcześniej. Poprzez to, że było więcej uczestników - programistów, niż przewidywaliśmy – możemy stwierdzić, że owa tematyka ma coraz większe zainteresowanie w gronie programistów z całej Polski a nas to tylko motywuje do organizowania kolejnej edycji”.

Jednakże aby przybliżyć tematykę Hackathon’u jeszcze większemu gronu odbiorców i zachęcić do udziału w kolejnych edycjach to to, iż jest to event, w którym nie tylko programiści, ale również graficy, projektanci interfejsu, kierownicy projektów oraz i inni specjaliści z sektora IT są zaangażowani do stworzenia użytecznego oprogramowania w określonym czasie na jak najwyższym poziomie. Hackathon nie jest jedynie event'em dla specjalistów, gdyż stawia on przede wszystkim na cele edukacyjne i społeczne - czyli wymiana doświadczeń, spostrzeżeń czy też informacji pomiędzy uczestnikami projektu.

Ponadto w tym oto miejscu chcielibyśmy podziękować naszym partnerom bez, których owe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, tj.: Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski, Fundacja TALENTY na Rzecz Edukacji i Nauki w Rzeszowie, JetBrains, Axure, Unity, Ideo, Order of code, Scirra, Helion, Kancelaria Radcy Prawnego Sławomir Grzyb, PGS Software, Kula Bowling&Club. Dziękujemy !