Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

paniagaJak co roku, 3 maja w Rzeszowie, odbyło się „Święto Paniagi” – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalno-promocyjnych miasta, a zarazem jedna z największych imprez organizowanych na Podkarpaciu.

 

Przedsięwzięcie to rokrocznie przyciąga sympatyków dobrej zabawy, niepowtarzalnej atmosfery i uroku ulicznego jarmarku. W tym specjalnym dniu, wzdłuż ulicy 3 Maja zaprezentowały się instytucje i firmy działające w mieście oraz producenci żywności ekologicznej, m.in. mięs, nabiału, wyrobów pszczelarskich, cukierniczych, nalewek czy kosmetyków naturalnych. Na największym rzeszowskim jarmarku rękodzieła, można było nabyć niepowtarzalne pamiątki w postaci: obrazów, rzeźb, biżuterii, ceramiki, książek, pachnideł, wytworów z gliny, masy solnej, bibuły czy słomy.

 

Artystycznym uzupełnieniem imprezy był bogaty program kulturalny. Na uczestników czekała barwna parada orkiestr i korowód tancerzy. Można było zobaczyć prezentacje przygotowane przez Rzeszowski Dom Kultury, uczelnie wyższe, podmioty artystyczne, a także posłuchać programów muzycznych w wykonaniu uczniów szkół muzycznych z Rzeszowa.

 

 

źródło : http://www.rzeszow.pl