Pierwsza pomoc. Przyjemne z pożytecznym - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Narcyz, Franciszek

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firma Res-Max, która specjalizuje się w szkoleniach z pierwszej pomocy, a także przeprowadza pokazy ratownictwa medycznego zorganizowała dla dzieci z domów dziecka wspaniałą zabawę połączoną z konkursami i pokazami pierwszej pomocy. Dzieci były bardzo zadowolone i wspaniale spędziły czas w gronie profesjonalistów. Wśród nich byli również funkcjonariusze policji, straży pożarnej i ratownicy medyczni.

Do akcji przyłączyli się również inni, którym na sercu leży dobro dzieci pokrzywdzonych przez los, jednak dzięki niektórym ludziom mogli miło i sympatycznie spędzić czas poza murami Domów Dziecka.

Posłuchajmy, co powiedział nam prezes firmy Res-Max Tomasz Kordowski:
{audio}Tomasz_Kordowski.mp3{/audio}


Organizacja takiej imprezy była możliwa dzięki ludziom, którzy swoją pracą pokazali, że można pomagać nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, zagrażających życiu. Przeprowadzone pokazy i cała zabawa były dla dzieci nie tylko formą edukacji z pierwszej pomocy, ale również integracją z innymi, otwarciem się na świat i przezwyciężaniem stresu, które towarzyszą nam w  różnych sytuacjach, które przecież mogą się wydarzyć w naszym życiu.

Mówi Katarzyna Zygmunt z firmy Res-Max:
{audio}Katarzyna_Zygmunt.mp3{/audio}


Oto słowa, które można znaleźć na stronie firmowej Res-Max:

" ...Udało Ci się kiedyś pomóc innemu człowiekowi, gdy jego życie było zagrożone? Potrafiłbyś to zrobić? Ciężko wyrazić słowami spojrzenie wdzięczności uratowanej osoby… Pomoc drugiemu człowiekowi w stanie zagrożenia życia to nie tylko nasza codzienna praca, ale przede wszystkim pasja. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie i systematycznie doskonalimy umiejętności, aby jeszcze skuteczniej ratować ludzkie życie. W obecnych czasach nasze społeczeństwo żyje w coraz większym pośpiechu. W nim łatwo o wypadek: w pracy, szkole, a nawet w domu... "

Celem imprezy było propagowanie bezpieczeństwa. Oby nigdy nikomu nie stało się nic złego, ale wiedza na temat pierwszej pomocy jest potrzebna. Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, to jak najbardziej pozytywna cecha, zwłaszcza, że nie jest to takie trudne. Szkolenia dają poczucie pewności siebie i dają nam swobodę w łamaniu bariery do podjęcia np. resuscytacji.

RRz

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone