Podkarpacie liderem produktów tradycyjnych - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 1 Sierpień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Nadia, Justyna, Piotr
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiele się mówi o regionach, które są lepsze, bogatsze, gdzie żyje się lepiej. Biorąc pod uwagę wiele aspektów życia społecznego życie to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim to, co wpływa na nasze zdrowie. O zdrowym trybie życia można by było dużo mówić, ale głównym aspektem zdrowego trybu życia jest wyżywienie. Właśnie nasz region jest liderem w Polsce, jeśli chodzi o produkty tradycyjne, a ma ich już 170 różnych wyrobów, które są na liście Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wielu producentów żywności zabiega o to, aby mieć te najlepsze wyroby - takim liderem na Podkarpaciu jest firma Taurus z Pilzna. Jak się dowiedzieliśmy ma ona w swojej ofercie aż 15 produktów, które spełniają najwyższe normy wyrobów tradycyjnych. Ostatnio wpisała na swoją listę dwa gatunki kiełbas. Jest to wiejska pilzneńska i swojska drobiowo-wieprzowa pilzneńska - pycha, palce lizać. Nowe produkty reprezentują linię wyrobów tzw. swojskich produkowanych wg potwierdzonych, tradycyjnych receptur pochodzących z okolic Pilzna. Oprócz wędlin, golonki można zjeść wspaniałe pieczone pierogi, wypić smaczną kawę i pojechać dalej w drogę, bo lokale znajdują się na autostradzie, więc głównie są skierowane do podróżujących.

Kiełbasa wiejska pilzneńska wytwarzana jest z wykorzystaniem dawnej receptury wg tradycji przekazywanej z ojca na syna. Nadal mięso oddzielane jest od półtuszy ręcznie i ma mięso z wybranych tuczników z dodatkiem przypraw naturalnych i czosnku, nie stosuje się konserwantów chemicznych, zaś kiełbasa swojska drobiowo-wieprzowa pilzneńska w swojej zawartości ma mięso drobiowe i wieprzowe oraz przyprawy naturalne m.in. sól, pieprz naturalny czarny i świeży czosnek .


Firma Taurus posługuje się godłem promocyjnym "Teraz Polska", oraz tytułem "Poznaj dobrą żywność".

Na kolejnych miejscach, jeśli chodzi o ranking województw w ilości zarejestrowanych tradycyjnych wyrobów w Ministerstwie Rolnictwa jest Pomorze, które ma 156 produktów i Śląsk ze 137 wyrobami.

Mówi Fryderyk Kapinos - Dyrektor ds. marketingu Firmy „Taurus":

    {audio}dyr_Kapinos.mp3{/audio}

fot. R. Rz - pomia.pl

DSC01290.jpgDSC01292.jpgDSC01293.jpgDSC01295.jpgDSC01297.jpgDSC01305.jpgDSC01306.jpgDSC01308.jpgDSC01310.jpgDSC01311.jpgDSC01312.jpg
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone