Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 22 października 2014 r. w Ratuszu w Rzeszowie odbyło się spotkanie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z przedstawicielami organizacji kombatanckich. W spotkaniu uczestniczyła Minister Bożena Żelazowska – zastępca Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Prezydent wyraził wdzięczność za walkę, trud, budowanie ojczyzny i Rzeszowa. – „Życzę wam wszystkim przede wszystkim zdrowia i tego, abyście jak najdłużej byli z tymi, których kochacie” – powiedział Prezydent.

Pani minister Bożena Żelazowska wyraziła ogromną radość ze spotkania z Kombatantami w tak wyjątkowym miejscu jakim jest Rzeszów. – To piękne miasto z bogatymi tradycjami, miasto rozwijające się i kwitnące. Nasz kraj Wam dziękuje za walkę, pracę i charakter. 1września to Dzień Weterana, dzień ustanowiony właśnie dla Was, dla tych którzy walczyli i budowali – mówiła minister.

Następnie pani minister wręczyła Medale Pro Patria, przyznawane za szczególne zasługi w propagowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Medalem Pro Patria odznaczony został Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, PGE Obrót S.A oraz 22 Kombatantów.

W dyskusji, która zakończyła spotkanie, Kombatanci przedstawili swoje postulaty i prośby skierowane zarówno do Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jak również do Prezydenta Rzeszowa.

rzeszow.pl