Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to wakacyjny, dwutygodniowy kurs organizowany przez Stowarzyszenie „Pomost International” z Buffalo (USA), Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa i Zespól Szkół Elektronicznych w ramach współpracy partnerskiej miast Buffalo i Rzeszowa. Dwudziesta piąta edycja kursu odbędzie się w dniach 6 – 18 lipca 2015 roku.

Wszystkie zajęcia na kursie prowadzone są w formie warsztatów językowych wyłącznie w języku angielskim. Nauczycielami są wolontariusze ze Stanów Zjednoczonych, ludzie reprezentujący różne zawody, którzy od 1991 r. corocznie przyjeżdżają do Rzeszowa, 
by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego, przekazując równocześnie szeroką wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego, a w szczególności partnerskiego miasta Buffalo. Uczestnicy kursu otrzymują podręczniki przygotowane każdorazowo przez nauczycieli kursu.

Kontynuowanie kursu „Pomost International” od ponad dwudziestu lat, doświadczenie prowadzących go nauczycieli - wolontariuszy i wielkie zainteresowanie udziałem w nim, a także wysokie opinie uczestników, z których wielu uczestniczyło w kursie kilkakrotnie, świadczą o jego wysokim poziomie i atrakcyjności. W kursie „Pomost International” mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich oraz gimnazjów, a także osoby pracujące i studenci, posiadający znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z zajęć prowadzonych wyłącznie w języku angielskim.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz karty zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury www.rdk.rzeszow.pl.

źródło: rzeszow.pl