Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 W holu naszej rozgłośni prezes Henryk Pietrzak w obecności rodziny ojca polskiego bluesa odsłonił upamiętniającą to wydarzenie tablicę. Artysta ma już tablicę na starym rzeszowskim cmentarzu przy ul Targowej oraz  pomnik w centrum miasta - to jego sylwetka z gitarą na ulicy 3 Maja.

Uroczystości nadania imienia poprzedziła emisja premiery słuchowiska pt. "Nalepa" według scenariusza Jerzego Fąfary. Potem odbył się akustyczny koncert z udziałem m.in. syna artysty Piotra. Po 20 na rzeszowskich bulwarach wystąpili natomiast Sebastian Riedl i zespól CREE.

Jutro ciąg dalszy Brekaut Days w Rzeszowie. Na scenie na Bulwarach o 16 rozpocznie się rockowa noc, czyli  Finał IX Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych oraz koncert zespołu ACID DRINKERS. 

Tadeusz Nalepa urodził się  26 sierpnia 1943 w Zgłobniu koło Rzeszowa, zmarł. 4 marca 2007 w Warszawie. To  kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów. W dzieciństwie uczył się gry na skrzypcach, a potem na gitarze. W 1965 roku utworzył zespół Blackout, który po trzech latach zmienił nazwę na Breakout.  Koncertował z grupą w kraju i za granicą. Zespół zakończył działalność w 1981 roku, wraz z wprowadzeniem stanu wojennego.

Od lat osiemdziesiątych Tadeusz Nalepa  występował pod własnym nazwiskiem. Wydał 25 albumów autorskich. W Sopocie w 1992 roku otrzymał Bursztynowego Słowika za całokształt dorobku artystycznego. W 2003 roku Nalepa został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: Polskie Radio Rzeszów, http://www.radio.rzeszow.pl/