15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Narcyz, Franciszek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek jubileuszowe spotkanie w Mielcu

15. rocznicę rozpoczęcia działalności produkcyjnej w Polsce obchodzi spółka KIRCHHOFF Automotive. W dniu 27 czerwca 2014 r. w Mielcu odbędzie się wydarzenie organizowane w związku z tym jubileuszem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele rządu, lokalnych władz oraz członkowie rodziny właścicieli.  Zarząd spółki przedstawi plany na przyszłość i szczegóły inwestycji szacowanych na 70 mln złotych.

Jeden z największych inwestorów w naszym kraju – firma KIRCHHOFF Automotive – na polskim rynku jest obecny już od 15 lat. Przedsiębiorstwo należące do międzynarodowej grupy Kirchhoff pierwszy zakład otworzyło w 1999 roku w Mielcu, a kilka lat później dwa młodsze w Gliwicach. Dzisiaj w polskich fabrykach należących do koncernu o niemieckim rodowodzie zatrudnienie znajduje przeszło 1400 osób. Tylko w zakładach zlokalizowanych na Podkarpaciu zespół KIRCHHOFF Automotive tworzy około 900 osób.

W piątek w siedzibie firmy w Mielcu odbędzie się oficjalne spotkanie z okazji jubileuszu. Na uroczystość zaproszono ważne dla polskiej gospodarki osoby, między innymi: Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza PIECHOCIŃSKIEGO, byłego Prezesa Rady Ministrów Jerzego BUZKA oraz byłego Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki Janusza STEINHOFFA. Podczas wydarzenia obecni będą członkowie rodziny właścicieli: Dr. Jochen Kirchhoff, Arndt G. Kirchhoff i Wolfgang Kirchhoff, klienci i dostawcy firmy, a także przedstawiciele regionalnych władz. – To dla nas wyjątkowy czas – mówi Janusz Soboń, Prezes Zarządu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. – Jubileusz jest okazją do podsumowania osiągnięć ostatnich 15 lat, ale również rozpoczyna nowy etap w historii firmy KIRCHHOFF Automotive – etap dynamicznego rozwoju w oparciu o innowacyjność i umacnianie pozycji rynkowej.

Inwestycje szansą na nowe miejsca pracy

Według planów spółki jeszcze w tym roku zrealizowane zostaną inwestycje o łącznej wartości około
70 mln zł. W Mielcu, do istniejącej hali „nowego” zakładu, dobudowane zostanie 1200 m² powierzchni produkcyjnej pod instalację nowoczesnej prasy. W starszym obiekcie pojawią się m.in. kolejne stacje spawalnicze i zgrzewalnicze. Podobne inwestycje będą miały miejsce w Gliwicach. – Tylko w zeszłym roku zrealizowaliśmy sprzedaż o wartości  blisko 130 mln €. Ponadto zanotowaliśmy wzrost dostaw także dla niemieckich producentów: VW, BMW i Daimler. Nasze produkty trafiają do fabryk samochodów na całym świecie, nawet do USA, Brazylii czy Chin. Chcemy utrzymać tendencję wzrostową. Stąd kolejne aspiracje zmierzające w kierunku rozszerzenia produkcji, a docelowo utworzenia nowych miejsc pracy – dodaje Janusz Soboń.

Koncern KIRCHHOFF Automotive jest częścią grupy o przeszło 200 letniej historii. Dzisiaj, roczne obroty całej grupy sięgają 1,6 mld €, a w zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na całym świecie zatrudnienie znajduje aż 11 tys. osób. Przez 15 lat działalności polskie zakłady KIRCHHOFF Automotive wypracowały sobie pozycję czołowego polskiego dostawcy dla producentów samochodów na całym świecie. Firma od 1998 zainwestowała przeszło 160 mln €, tym samym stając się jednym z kluczowych inwestorów w naszym kraju.


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone