Światowy Dzień Książki - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 16 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Maria, Stefan, Eustachy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

książkaDzień 23.04, generalnie uznawany jest za Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego dzisiaj o godzinie 17.00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się flash mob. Jest to już druga edycja, która tym razem odbywa się pod hasłem "Czytamy pod chmurką". Zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to wydarzenie. Przeznaczmy 5 minut na książkę, zachęćmy dzieci i młodzież do czytania, spotkajmy się na rzeszowskim rynku przy Ratuszu i zaraźmy się tym bakcylem czytania książek. Uczestnicy będą zachęcać przechodniów do czytania książek. To wydarzenie odbywać się będzie w 35 punktach w całej Polsce jednocześnie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés.  23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

źródło : http://www.swiatowydzienksiazki.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone