We wtorki oddziały paszportowe na Podkarpaciu pracują dłużej - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Narcyz, Franciszek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wydłużyły czas pracy w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków. W Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu można składać wnioski paszportowe i odbierać dokumenty we wtorki od godziny 8 do 17. W pozostałe dni oddziały czynne są od 7.30 do 15.30. Oddziały paszportowe PUW będą pracować dłużej do 26 sierpnia 2014 r. Wydłużone godziny pracy usprawnią i ułatwią załatwienie spraw paszportowych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi od 10 dni do 3 tygodni. 

W sezonie letnim, w którym wpływa najwięcej wniosków okres ten może się wydłużyć. W 2013 r. do wojewody podkarpackiego złożonych zostało ponad 70 tysięcy wniosków paszportowych. Tylko od maja do sierpnia wpłynęło 34 tys. wniosków o wydanie tego dokumentu. Rekordowym dniem ubiegłego roku był 31 maja. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło, aż 850 wniosków. Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym oddziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania.

tvpodkarpacka.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone