Akademia Ajax Amsterdam w Rzeszowie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od wielu lat NIVEA realizuje projekty

zaangażowane społecznie, których idea wynika
z troski o potrzeby najmłodszych. W tak ważnym dla polskiej piłki nożnej roku 2012 NIVEA pragnie zadbać o aktywny rozwój przyszłych pokoleń uruchamiając projekt „Szkółki Piłkarskie NIVEA”. Został on przygotowany z myślą o dzieciach w wieku 7-13 lat, ich rodzicach, trenerach oraz lokalnych społecznościach. Chcemy przybliżyć temat i zachęcić mieszkańców Rzeszowa do głosowania na nasze lokalne szkółki, być może wspólnie przyczynimy się do tego, by projekt został zrealizowany również u nas.


Idea projektu zrodziła się z ogromnego zainteresowania piłką nożną wśród najmłodszych oraz chęci podnoszenia efektywności metod szkoleniowych, a także świadomości istnienia problemów w tym obszarze wynikających z braku sprzętu i funduszy. Dzięki projektowi „Szkółki piłkarskie NIVEA” 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce otrzyma najwyższej klasy program treningowy, sprzęt sportowy i szkolenie dla trenerów. Celem projektu jest doskonalenie umiejętności piłkarskich dzieci, a tym samym troska o ich zdrowy i aktywny rozwój psychofizyczny.
Aby zapewnić najwyższy standard i wartość merytoryczną szkoleń, w charakterze partnera NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademię Ajax Amsterdam. Wyłonione w głosowaniu szkoły i kluby zostaną objęte patronatem „Szkółek Piłkarskich NIVEA”. Otrzymają one dostęp do programu treningowego Akademii Ajax Amsterdam oraz profesjonalny sprzęt piłkarski. Trenerzy ze zwycięskich szkół i klubów objęci będą szkoleniem prowadzonym przez trenerów Akademii Ajax, a od września 2012 roku rozpoczną realizację programu treningowego ze swoimi zawodnikami.
Prowadzone przez trenerów szkolenia oraz postępy młodych piłkarzy będą na bieżąco monitorowane. Najlepsze „Szkółki Piłkarskie NIVEA” wezmą udział w turnieju, który będzie zwieńczeniem cyklu treningowego. Nadzór nad przebiegiem turnieju obejmie trener z Akademii Ajax Amsterdam. Nagrodą główną dla sześciu zespołów, które wygrają turniej, jest wyjazd na letni obóz szkoleniowy Akademii Ajax do Amsterdamu. Aby uzyskać szansę uczestnictwa w turnieju, zwycięskie szkoły/kluby będą miały za zadanie wykazać się zaangażowaniem poprzez prowadzenie treningów zgodnie z programem szkoleniowym Akademii Ajax Amsterdam, zdawanie relacji z postępów zawodników na profilu w serwisie www.szkolkiNIVEA.pl. Szkoły/kluby zdobędą dodatkowe punkty za trenowanie drużyn zarówno chłopców jak i dziewczynek w obu kategoriach wiekowych.
By pokazać, jak wszechstronnie sport może rozwijać dziecko i jednocześnie zbliżać rodzinę, na serwisie www.szkolkiNIVEA.pl znajdzie się specjalnie przygotowana sekcja dla rodziców. Zamieszczone materiały informacyjne oraz filmy instruktażowe pozwolą na samodzielne trenowanie rodziców z dziećmi w ogólnie dostępnych miejscach, takich jak parki i osiedlowe boiska.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu: www.szkolkinivea.pl, tam też mogą Państwo oddać swój głos.Pierwsza tura głosowania już się zakończyła, jednak to jeszcze nie koniec akcji:)

Zachęcamy również do wyrażania opinii na temat idei szkółek piłkarskich oraz samego projektu.

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone