Aukcja obrazów na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak co roku w miesiącu październiku odbywa się licytacja obrazów, rzeźb - artystów, którzy sprzedając swoje prace zrzekają się pieniędzy na rzecz potrzebującym, a niekiedy umierającym dzieciom. Inicjatywa zapierająca dech w piersi. Dzisiaj tj. 26.10.2014 r. W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zorganizowano siódmą już Wielką Aukcję Charytatywną "Artyści Dzieciom". Zaprezentowano liczne prace, a licytujący przebijali ceny. Aukcja była transmitowana w internecie dzięki Czyż Studio Filmowe na stronach rzeszownazywo.pl i u nas na portalu pomia.pl. Cały dochód ze sprzedaży dzieł artystów będzie przeznaczony na dofinansowanie Domu Hospicyjnego dla Dzieci i opieki domowej.

Artyści malarze, rzeźbiarze, kolekcjonerzy, miłośnicy sztuki to ludzie twórczy, którzy chcą pomagać. Również i my możemy przyczynić się do tworzenia takich gestów przeznaczając 1% swojego podatku na rzecz Hospicjum. Aukcja prowadzona jest we współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Podkarpacką Zachętą Sztuk Pięknych, Stowarzyszeniem Marynistów Polskich Oddział w  Rzeszowie. Na VII aukcji było 150 prac w tym: obrazy olejne, ikony, grafiki i rzeźby. Po podsumowaniu w tegorocznej aukcji zebrano ponad 43 tyś zł.

RRz, fot. Roman Rzońca

DSC00861.jpgDSC00865.jpgDSC00866.jpgDSC00867.jpgDSC00869.jpgDSC00870.jpgDSC00873.jpgDSC00875.jpg
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone