Eutanazja tematem Forum Myśli Prawniczej - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 14 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Stella, Bonawentura, Marcelin
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Eutanazja tematem kolejnego Forum Myśli Prawniczej w WSPiA

Eutanazja w polskim prawie karnym na tle porównawczym to temat kolejnego posiedzenia sekcji karnej Podkarpackiego Forum Myśli Prawniczej. Wykład wprowadzający do dyskusji wygłosi prof. Krzysztof Wiak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Posiedzenie, działającego przy WSPiA Forum Myśli Prawniczej odbędzie się w najbliższą środę 22 kwietnia 2015 r. o godzinie 15:00.

Obradom Podkarpackiego Forum Myśli Prawniczej przewodniczyć będą wykładowcy WSPiA prof. Andrzej Zoll, b. Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezes Trybunału Konstytucyjnego, wykładowca WSPiA oraz prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA.

Dyskusja w ramach Podkarpackiego Forum Myśli Prawniczej odbędzie się w najbliższą środę 22 kwietnia 2015 r. Początek o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie, przy ul. Cegielnianej 14.

Forum Myśli Prawniczej

Do udziału w posiedzeniach Forum zapraszani są przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych zainteresowani dyskusją z wybitnymi naukowcami z całej Polski. Podkarpackie Forum Myśli Prawniczej to wspólna inicjatywa prof. Jerzego Posłusznego – Rektora WSPiA oraz wykładowców Uczelni prof. Andrzeja Zolla i prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Celem Forum jest zaktywizowanie podkarpackiego środowiska prawniczego oraz zainteresowanie prokuratorów, sędziów, adwokatów, aplikantów, a także młodych absolwentów studiów prawniczych dorobkiem polskiej nauki i praktyki w większym stopniu niż dotychczas. Comiesięczne spotkania mają również na celu szerzenie myśli prawniczej w życiu naukowym uczelni i poszerzanie praktycznej wiedzy z zakresu prawa, z uwzględnieniem wszystkich jego gałęzi i działów. Forum jest płaszczyzną dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy teoretykami i praktykami prawa. Poświęcone jest ważnym i aktualnym (teoretycznym i praktycznym) zagadnieniom z zakresu prawa. Na posiedzenia Podkarpackiego Forum Myśli Prawniczej zapraszani są naukowcy z takich ośrodków jak Kraków, czy Warszawa, dlatego uczestnicy mają okazję poznać najnowsze tendencje i kierunki rozwoju nauk penalnych.

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji oprócz Podkarpackiego Forum Myśli Prawniczej działa również Podkarpackie Forum Myśli Administracyjnej, Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie oraz Podkarpackiego Forum Kryminalistyki.

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone