Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


"Ferie z książką" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na zimowe spotkania w bibliotekach pod hasłem FERIE Z KSIĄŻKĄ w dniach 2 - 15 lutego 2015 r.

W programie: konkursy literackie, plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, zabawy z książką, zgaduj-zgadule, układanie puzzli oraz głośne czytanie bajek.

Szczegółowy harmonogram: http://www.wimbp.rzeszow.pl/


 

Zimowy wypoczynek z Rzeszowskim Domem Kultury
Rzeszowski Dom Kultury w okresie ferii zimowych zaprasza dzieci na zimowy wypoczynek. Zajęcia organizowane będą od 2 lutego do 13 lutego 2015 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Zimowy wypoczynek skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Maksymalna ilość dzieci w grupie to 30 osób.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz programami zimowego wypoczynku dostępnymi pod adresem: http://www.rdk.rzeszow.pl/zimowy-wypoczynek-2015-zapisy.html


Ferie 2015 z Muzeum Dobranocek
Zajęcia będą odbywały się od wtorku do piątku od 11.00 do 13.00

I tydzień ferii zimowych - 3 - 6 lutego 2015 r.  (wtorek - piątek) - Tydzień filmu animowanego

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Muzeum Dobranocek upłynie pod znakiem warsztatów filmowych. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak powstaje film animowany, zgłębić przykłady animacji lalkowych oraz rysunkowych, napisać własny scenariusz filmu, zaprojektować postaci aby móc je wprawić w ruch, zmontować i pooglądać na dużym ekranie.
Uczestnicy warsztatów będą mogli z bliska obejrzeć najbardziej znanych bohaterów polskich dobranocek oraz zapoznać się z historią polskiej animacji.

II tydzień ferii zimowych - 10 - 13 lutego 2015 r. (wtorek - piątek) - Tydzień ekologicznych warsztatów kreatywnych

W drugim tygodniu ferii zimowych w Muzeum Dobranocek będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach kreatywnych. Wykorzystamy tektury, stare opakowania, butelki plastikowe i wszelkie inne „śmieciowe” materiały aby przenieść się w niezwykłe światy inspirowane dobranockami. Zaprojektujemy i zbudujemy nieszkodliwe dla środowiska maszyny oraz „zielone” domki. Pobawimy się w artystyczny recykling i stworzymy bajkowych bohaterów, wężowe ozdoby oraz ekologiczne piórniczki.

Codziennie na uczestników warsztatów będą czekały projekcje ulubionych dobranocek.