Dwa miliony więcej na Budżet Obywatelski w 2015 roku - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Nie 9, ale aż 11 milionów złotych! To pula Budżetu Obywatelskiego Gdańska na 2015 rok. Decyzję o zwiększeniu środków na inwestycje mające powstać z inicjatyw obywatelskich podjął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


Już po zakończeniu pierwszej, pilotażowej edycji Budżetu Obywatelskiego 2014 roku prezydent Gdańska zapowiedział, że postara się zwiększyć pulę środków.
- Zainteresowanie gdańszczan pilotażowym projektem Budżetu Obywatelskiego było ogromne. Cieszy mnie, że mieszkańcy w takim stopniu poczuli się współgospodarzami naszego miasta. Dlatego w tym roku proponuję na Budżet Obywatelski nie 9, a 11 milinów. Bo widzę, że to bardzo sensowna inwestycja – podkreśla Paweł Adamowicz.

W pierwszym głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim swój głos oddało 51 tysięcy gdańszczan. Frekwencja wyborcza wyniosła  13,6 %. Do realizacji przeszło 27 projektów na łączną (szacunkowa kwotę) 9 960 475 zł. Głosowanie nad wnioskami trwało 14 dni - od 10 lutego. Wybierano spośród 307 wniosków w 6 okręgach wyborczych. Pula na inwestycje w każdym z nich wynosiła 1,5 mln zł. Zwyciężyły projekty związane z realizacją siłowni pod chmurką, boisk, remontów szkół i chodników.
Przygotowania do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego już trwają. Głosowanie odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w październiku, tak by na realizacje wybranych projektów był cały rok kalendarzowy.

Magdalena Kuczyńska
http://www.gdansk.pl
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone