Kolejne medale bielskich karateków - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 4 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dominika, Jan, Protazy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

karate

3 brązowe medale przywiozła z berlińskich zawodów sportów azjatyckich zawodniczka bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich ATEMI.

Łącznie Bielszczanie zdobyli na wyjeździe cztery brązowe krążki. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 480 zawodników z 13 krajów: z Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Austrii, Danii, Anglii, Estonii, Włoch, a nawet Kenii i Maroka.

Zawodnicy z bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich ATEMI wywalczyli w konkurencjach indywidualnych 4 medale i wszystkie brązowe. Aż 3 spośród nich przywiozła z Niemiec Eliza Gaweł. Bielszczanka stanęła na podium w konkurencjach: kata indywidualne juniorek młodszych, juniorek oraz kumite indywidualne juniorek młodszych w kategorii +52kg. Z kolei wśród seniorów w kategorii kata indywidualne trzecie miejsce i brąz wywalczył Maciej Wilczek. Mateuszowi Tomiczkowi nie udało się znaleźć na podium i zajął miejsce 4 po przegranej walce repasażowej. Z kolei Dawid Gaweł uplasował się na pozycji 7.

Te zawody były pierwszym kontrolnym startem po świąteczno – noworocznej przerwie dla zawodników z ATEMI. Przygotowują się oni do Mistrzostw Polski Seniorów w karate WKF, które odbędą się 15 marca.