Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
mzw

Już jutro, w sobotę ulicami Bielska przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których pamięć zostanie uczczona apelem poległych a następnie marszem pamięci ulicami Bielska-Białej. Święto to poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia obchodzone jest już po raz trzeci. Zostało ustanowione w 2011 r.

Uroczystość zacznie się po południu o godz. 17:00 apelem poległych na placu Opatrzności Bożej przy kościele pod tym samym wezwaniem w Białej. Marsz przejdzie następnie ulicami: Szkolną, 11Listopada, Barlickiego, Krasińskiego i Traugutta do kościoła przy dworcu PKS, a tam o 18:30 zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy walczących po1944 roku z komunistyczną okupacją.

Organizatorem Marszu są środowiska patriotyczne naszego miasta. Patronat nad nim objęły Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. Organizatorzy proszą aby uczestnicy przynieśli kwiaty i znicze, które zostaną złożone pod tablicami upamiętniającymi ofiary UB. W czasie marszu o bezpieczeństwo uczestników marszu zadbają służby porządkowe, wystawione m.in. przez kibiców BKS, Forum Młodych PiS oraz Obóz Narodowo-Radykalny. Warty honorowe w tym dniu już od rana będą pełnione przez  członków organizacji patriotycznych pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych przez UB.

Paweł Januła

mzw

foto: spieta.com.pl
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone