Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
hospicjum

Hospicjum Świętego Kamila w Bielsku-Białej, po raz pierwszy w swojej ponad 20-letniej historii, organizuje przedstawienie charytatywne aby uzyskać fundusze na działania, których zawsze celem jest jak najstaranniejsza opieka nad chorymi, do których docierają wolontariusze.

Potrzeby wyłaniają się każdego dnia i obejmują zakup sprzętu, jego naprawę, konserwację, sprzęt jednorazowy, opatrunki, dojazd do chorych poza miasto.

Przedstawienie – pastorałka „Jak Jagusia diabła przechytrzyła" zostanie pokazane już 24 lutego o godz. 18.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Wystąpią zespoły z bielskiego Domu Kultury Włókniarzy: Chór Echo, a także Teatr Bez Granic i zespół „Beskid". Scenariusz i reżyseria: Jadwiga Grudzińska. Patronat nad wydarzeniem przyjęli: Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej biskup Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult. Bilety są do nabycia w kasie teatru. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 601 428 535.

Hospicjum obejmuje bezpłatną opieką chorych w terminalnym okresie choroby nowotworowej w Bielsku-Białej i okolicach. Wolontariusze przychodzą do nich z pomocą medyczną. Chorych i ich rodziny wspierają także psychicznie i duchowo. Hospicjum św. Kamila tworzą wyłącznie wolontariusze (jest to zespół około 60 osób). Dla podniesienia jakości sprawowanej opieki stale uczestniczą oni w specjalistycznych szkoleniach.

Działalność hospicjum jest wspierana również ze środków Gminy Bielsko-Biała.

źródło: UM Bielsko-Biała, um.bielsko.pl