Polonez w Bibliotece ? - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 14 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ksiaznica

Na ciekawy pomysł jak przyciągnąć młodzież do biblioteki wpadła Książnica Beskidzka zapraszając ją na warsztaty taneczne.


W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej ruszył projekt „Tanecznym krokiem cały rok z Kolbergiem". Instytucja pozyskała na ten cel 20 tys. zł dofinansowania z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Pomysł wpisuje się w obchody roku Oskara Kolberga- etnografa, folklorysty i kompozytora, jakie zostały ogłoszone przez Sejm.

W ramach warsztatów uczestnicy nauczą się 3 tańców narodowych i 3 regionalnych. Projekt będzie realizowany do końca roku. Rozpoczyna się otwarciem wystawy biograficznej pod tyt. "Oskar Kolberg – z ludowego skarbca".

Kolejnym ciekawym elementem projektu jest konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, którego tematem przewodnim tej edycji będzie "Taniec ludowy w literaturze i sztuce". Pomysłodawcy wierzą, że inicjatywa którą proponują będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Paweł Januła
foto: common.wikimedia.org
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone