Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
wystawa

Do 23 lutego w Galerii I można oglądać imponującą wystawę prac o tematyce muzycznej. Ich autorem jest ceniony w kraju i za granicą malarz i ilustrator Rafał Olbiński.

Od Jazzu do Opery

Na wystawie „Od Jazzu do Opery" można zobaczyć okładki, które Olbiński tworzył w latach 70-tych dla magazynu Jazz Forum, plakaty operowe, w tym wielokrotnie nagradzane plakaty dla New York City Opera i okładki płytowe. W sumie sto kilkadziesiąt prac. Dodatkową atrakcją wystawy, która jest jedną z największych prezentacji dokonań artysty w kraju, będzie plakat, jaki Olbiński zaprojektował dla tegorocznej edycji LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Światowa sława

Rafał Olbiński to malarz, grafik i twórca plakatów. Jego prace można zobaczyć w najbardziej renomowanych galeriach i muzeach na świecie, takich jak Biblioteka Kongresu w Waszyngtonie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czy Suntory Museum w Osace. Polak na swoim koncie ma współpracę z takimi tytułami, jak The New York Times, Newsweek czy Der Spiegel. Jest artystą cenionym i nagradzanym. Jego plakat promujący Nowy Jork zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "New York City Capital of the World". W kolekcji ponad 150 nagród, medali i wyróżnień Olbińskiego znajdują się także m.in. międzynarodowy Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, nagroda czasopisma Creative Review w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację czy "Premio Divina Guilia" za wybitny wkład do sztuki współczesnej.

Wystawę, która jest częścią LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej, można oglądać od 8 do 23 lutego w Galerii I w godzinach od 9 do 21.

materiały agencyjne